Społeczne

„Przewodnik po kaliskich ulicach”

2020-02-13 13:49:07 red za CIT

Dostępny jest już „Przewodnik po kaliskich ulicach”, który powstał dzięki dotacji przyznanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. W ramach tego projektu oznaczono tablicami wybrane 20 ulic, noszących nazwy bądź nazwiska wybitnych postaci, o niebagatelnym znaczeniu dla kultury i historii Kalisza.

"Przewodnik po kaliskich ulicach"
"Przewodnik po kaliskich ulicach"

- Realizując ten projekt chcieliśmy przywrócić i upowszechnić pamięć o historii kaliskich ulic i zasłużonych kaliszan, będących ich patronami, zarówno wśród osób młodych jak również starszych mieszkańców Kalisza a także przebywających w Kaliszu turystów – czytamy we wstępie przewodnika napisanym przez Tomasza Chlebbę z Fundacji „Nasza Historia”.

Stworzony przewodnik po kaliskich ulicach, w formie oznaczeń tablicami, ułatwia i pozwala poznawać historie kaliskich ulic o dowolnej porze dnia. - Każda tablica uzupełniona jest o kod QR, który po skanowaniu urządzeniem mobilnym, połączy ze stroną internetową i pozwoli zapoznać się z pełniejszym opisem historii ulicy, biografii jej patrona oraz z zamieszczonymi zdjęciami, stanowiącymi dokumentację historii zmian wyglądu ulicy – czytamy dalej we wstępie.

Informacje na stronie internetowej są dostępne w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej.

„Przewodnik po kaliskich ulicach” - do pobrania TUTAJ.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ