Społeczne

„Przewodnik po kaliskich ulicach”

2020-02-13 13:49:07 red za CIT

Dostępny jest już „Przewodnik po kaliskich ulicach”, który powstał dzięki dotacji przyznanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. W ramach tego projektu oznaczono tablicami wybrane 20 ulic, noszących nazwy bądź nazwiska wybitnych postaci, o niebagatelnym znaczeniu dla kultury i historii Kalisza.

"Przewodnik po kaliskich ulicach"
"Przewodnik po kaliskich ulicach"

- Realizując ten projekt chcieliśmy przywrócić i upowszechnić pamięć o historii kaliskich ulic i zasłużonych kaliszan, będących ich patronami, zarówno wśród osób młodych jak również starszych mieszkańców Kalisza a także przebywających w Kaliszu turystów – czytamy we wstępie przewodnika napisanym przez Tomasza Chlebbę z Fundacji „Nasza Historia”.

Stworzony przewodnik po kaliskich ulicach, w formie oznaczeń tablicami, ułatwia i pozwala poznawać historie kaliskich ulic o dowolnej porze dnia. - Każda tablica uzupełniona jest o kod QR, który po skanowaniu urządzeniem mobilnym, połączy ze stroną internetową i pozwoli zapoznać się z pełniejszym opisem historii ulicy, biografii jej patrona oraz z zamieszczonymi zdjęciami, stanowiącymi dokumentację historii zmian wyglądu ulicy – czytamy dalej we wstępie.

Informacje na stronie internetowej są dostępne w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej.

„Przewodnik po kaliskich ulicach” - do pobrania TUTAJ.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ