Społeczne

Przepraszamy za utrudnienia! - mamy rząd do obalenia. Czwartkowa akcja kobiet!

2020-10-29 14:00:00 BK

Już w czwartek, 29 października kolejny protest kobiet na ulicach Kalisza. Wydarzenie pn. Przepraszamy za utrudnienia! - mamy rząd do obalenia, będzie protestem samochodowym, który spowoduje niemałe zamieszanie.

Calisia.pl
Calisia.pl
Zabierz mamę, babcię, siostrę, córkę, koleżankę na protest samochodowy. W okresie pandemii nie każdy czuje się bezpiecznie na manifestacji ulicznej. Dlatego w czwartek wsiadamy w samochody i blokujemy miasto na znak naszego protestu - informują organizatorzy. - Oczywiście zamiast auta możesz jechać z nami na czymkolwiek - na rowerze, skuterze, motorze, hulajnodze itp.

PRZEPRASZAMY ZA UTRUDNIENIA!
MAMY RZĄD DO OBALENIA!!!
 
Zbiórka na parkingu pod starym Tesco (Aleja Wojska Polskiego) o godz. 17:30.
 
- Koniecznie oklej samochód na znak protestu naszą grafiką i hasłami. Możesz wziąć głośnik i puszczać muzę czy hasła przez okno (propozycje fajnych kawałków wpisujecie w komentarzach. Jak starczy czasu może uda nam stworzyć jedną playlistę, jak nie, przygotuj ją sama) - informują organizatorzy.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1229818954065082/

Trasa :
 
Start: parking Tesco (al. Wojska Polskiego)
-> Rondo Westerplatte i kontynuacja al. Wojska Polskiego
-> Serbinowska
-> Widok KURIA
-> al. Wojska Polskiego
-> Polna
-> Górnośląska
-> Śródmiejska
-> Kościuszki
-> Chopina
-> Wodna
-> Parczewskiego
-> pl. Jana Pawła
-> pl. św. Józefa
-> Kolegialna
-> Sukiennicza
-> al. Wolności
-> pl. Bogusławskiego
-> Częstochowska
-> rondo Ptolemeusza
kontynuacja Trasa Bursztynowa
-> Dworcowa
-> Górnośląska
-> Podmiejska
-> rondo Westerplatte
i zjazd w al. Wojska Polskiego
 
 
- Jedziemy przepisowo!
- Rowerzyści i inni kołowcy pamiętajcie o światłach i odblaskach. Bądźcie widoczni
- Trzymamy się trasy! (patrz mapka)
- Szczególnie uważamy na rowerzystów i pieszych.
- Nie dajemy się sprowokować innym użytkownikom ruchu drogowego.
 

 

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ