Społeczne

Przekaż 1% podatku dla kaliskich Organizacji Pożytku Publicznego

2022-03-12 11:00:00 red

Coroczny obowiązek rozliczania się z fiskusem to doskonały moment na wsparcie lokalnych organizacji pożytku publicznego. Każdy może pomóc, przekazując jeden procent podatku jednej z kaliskich Organizacji Pożytku Publicznego.

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Możemy wybierać spośród działających w naszym mieście 35 organizacji, które posiadają status organizacji pożytku publicznego i uprawnione są do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za 2021 rok.

Pamiętajmy – decydując się na powierzenie 1% lokalnej organizacji, wspieramy wiele kaliskich projektów, między innymi z obszarów pomocy społecznej, ochrony i promocji zdrowia, kultury oraz sportu. Co ważne, nic przy tym nie tracimy.

UWAGA! Jeśli nie zdecydujemy się na przekazanie 1% KONKRETNEJ organizacji pożytku publicznego, podatek za dany rok trafi do „wspólnego worka”,  o którego przeznaczeniu decyduje rząd i sejm.

Aby przekazać 1% naszego podatku konkretnej organizacji, należy w zeznaniu podatkowym, w odpowiedniej rubryce, podać numer KRS organizacji oraz przekazywaną kwotę, która nie może przekroczyć 1%.

Lista kaliskich Organizacji Pożytku Publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku znajduje się poniżej.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować