Charytatywnie

Przejedzie na rowerze tysiące kilometrów dla Lilianki - 2 czerwca rusza w trasę. W akcję włączyła się firma ADECON

2021-06-01 16:06:29 red

Ponad 25 tys. km w 27 krajach – w taką trasę dookoła Europy wyruszy w środę 2 czerwca rowerem były górnik Dariusz Flesiński. A to wszystko w szczytnym celu – by pomóc małej Liliance, która zmaga się z Zespołem TAR w zebraniu pieniędzy na kosztowną operację ortopedyczną. W tym celu chce pomóc podkaliska firma ADECON. Rozpoczęcie wyprawy zrelacjonuje telewizja TVN.

Na kole przez Europę dla Lilianki
Na kole przez Europę dla Lilianki

Liliana Macura ma 3 latka i urodziła się z bardzo poważną chorobą – zespołem TAR. Choroba doprowadziła u niej do poważnych deformacji rączek i nóżek. Zespół TAR charakteryzuje się małopłytkowością krwi, obustronnym brakiem kości promieniowych w rączkach oraz innymi nieprawidłowościami w budowie kośćca. - Niestety w bardzo wielu przypadkach zespół TAR wpływa także na problemy z nóżkami. Tak też stało się w przypadku Lilianki. Gdy zaczęła stawiać pierwsze kroki, jej nóżki zaczęły się bardzo krzywić, a stopy kierować do środka - pisze na portalu siepomaga.pl mama Lilianki.

Aby mogła normalnie funkcjonować potrzebna jest kolejna bardzo kosztowna i skomplikowana operacja. W akcję włączył się Dariusz Flesiński, którego pasją jest jazda na rowerze, ale też pomaganie innym. Przejedzie on ponad 25 tys. km po całej Europie, aby pomóc małej Liliance.

- Historia ta bardzo nas ujęła, dlatego postanowiliśmy wesprzeć wyprawę dzielnego rowerzysty, przyczyniając się tym samym do pomocy małej Liliance. ADECON zapłaci 4️0️ groszy za każdy przejechany przez Pana Darka kilometr trasy – informuje Joanna Dolny PR&Marketing Manager ADECON - Pomoc i wsparcie osób, które tego najbardziej potrzebują to ważna część naszej działalności, dlatego z niezwykłą radością będziemy kibicować kolejnym etapom zaplanowanej na początek czerwca podróży Daro na kole – dodaje.

Jeśli chcecie poznać historię małej Lilianki, przeczytacie ją TUTAJ.

https://www.facebook.com/daronakole 

https://www.facebook.com/AdeconTransport 

Zachęcamy do przyłączenia się i wsparcia akcji.

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ