Sport

Przegląd Kaliskiego Sportowego Tygodnia

2024-06-16 19:43:49 Martynian Przybyłek dla Calisia.pl

Mimo, że większość drużyn z Kalisza jest obecnie na przerwach wakacyjnych, to w tym tygodniu rozgrywała się Liga Kaliska oraz inne ważne wydarzenia! Zapraszamy do przeglądu Kaliskiego Sportowego Tygodnia!

SOCCA – DECATHLON LIGA KALISKA

Na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu, nadal nie ma rozstrzygnięć kto wygra ligę, a kto z niej spadnie. W tym tygodniu doświadczyliśmy pewnych niespodzianek.

Niespodzianki nie doświadczyliśmy w meczu otwarcia Fenix z Efektem Podzborów. Mimo utytułowanej drużyny gości, to musieli uznać wyższość rywala, którzy gładko wygrali 10:1. Fenix tym zwycięstwem, zmierzają pewnym krokiem do pierwszego mistrzostwa.

W meczu na dole tabeli FC New Boys podejmował Derbix. I to spotkanie miało podobny przebieg, z tą różnicą, że nie padło aż tyle bramek jak w poprzednim meczu. Derbix wygrał spotkanie 4:1.

Dużo bardziej wyrównane spotkanie odbyło się później, między Athletic Górnośląska a Decathlon Weekendowi Kopacze. Obie drużyny znalazły sposób na strzelanie bramek, z tą różnicą, że goście byli skuteczniejsi. Mecz zakończył się zwycięstwem Kopaczy 5:3.

FC Zoo chcąc utrzymać się w lidze, musieli wygrać ostatnie trzy spotkania. W tym tygodniu mierzyli się z Błękitnymi Piotrów. Po spotkaniu musieli uznać wyższość rywali. Błękitni Piotrów wygrali pewnie 8:2, co powoduje, że FC Zoo jest pierwszą drużyną, która spadła z ligi.

O miejsce na podium dzielnie walczy Myjnia pod Brzozą, która w tym tygodniu pokonała już pewną środka tabeli drużynę AZP Poster Kalisz 7:3.

Niespodzianki nie było również w meczu najprawdopodobniej kolejnego spadkowicza Jamajka FC z Speed Car Kalisz. Goście gładko rozprawili się z przeciwnikiem 7:1.

Danie główne zostało rozegrane na sam koniec kolejki. Starcie drugiego Inferno FC z czwartą drużyną KSPN Asnyk Colian Logistic Kalisz, obfitowało w dużą nieprzewidywalność i dużą ilość bramek. Finalnie tylko w tym meczu doświadczyliśmy remisu. Po kapitalnym widowisku mecz zakończył się rezultatem 5:5.

Po trzynastu kolejkach liderem tabeli jest Fenix (37 pkt), wiceliderem jest Inferno FC (32 pkt), natomiast trzecie miejsce należy do Decathlon Weekendowych Kopaczy (31 pkt).

Przedostatnia czternasta kolejka już za tydzień!

 

Z dodatkowych informacji sportowych:

- W weekend odbyła się Jubileuszowa XX Edycja Mistrzostw Kalisza o Puchar Prezydenta Miasta w golfie.

Mistrzem Kalisza z dorobkiem 71 uderzeń został – Marcin Sośnicki

Mistrzynią Kalisza z dorobkiem 81 uderzeń została – Dorota Trocha.

- Oskar Dąbrowski z Prosny Kalisz podczas Pucharu Świata w Kickboxingu w Budapeszcie zdobył tytuł mistrza, pokonując w finale aktualnego Mistrza Świata Fina, Jaakko Haanpaa.

- W weekend na boisku Szkoły Podstawowej nr 17, odbyły się I Mistrzostwa Wielkopolski w Socca. Turniej wygrała drużyna Fenix, pokonując w finale wynikiem 1:0 drużynę Decathlon Weekendowych Kopaczy.

 

To by było na tyle z informacji na ten tydzień!

 

W przyszłym tygodniu odbędą się:

- SOCCA – DECATHLON LIGA KALISKA

22.06 – 14 kolejka

- SOCCA – DECATHLON LIGA ROZWOJOWA

23.06 – 6 kolejka – finałowa

 

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować