Polityka

Przedterminowe wybory w Żelazkowie. Zarejestrowanych zostało 9 Komitetów Wyborczych

2022-05-25 09:30:00 BK

Do 24 maja w gminie Żelazków, w związku z ogłoszeniem przedterminowych wyborów wójta, był czas na zawiadomienie komisarza wyborczego o utworzeniu komitetu wyborczego. Zgłoszonych zostało 9 komitetów. Do dnia 15 czerwca do północy muszą zostać zgłoszeni kandydaci na wójta.

Zdjęcie ilustracyjne/ Pexels.com
Zdjęcie ilustracyjne/ Pexels.com

Przypomnijmy, że w związku z uprawomocnieniem się wyroku Sądu Rejonowego w Kaliszu 24 grudnia 2020 roku dotyczącego naruszenia nietykalności funkcjonariusza przez wójta Żelazkowa podczas Marszu Równości w Kaliszu, Komisarz Wyborczy w Kaliszu zdecydował o wygaszeniu mandatu i usunięciu go ze stanowiska. Decyzja zapadła 12 kwietnia. https://calisia.pl/sylwiusz-j-nie-jest-juz-wojtem-gminy-zelazkow,56091

Po odsunięciu od rządzenia gminą Żelazków Sylwiusza J. decyzją premiera na wniosek wojewody komisarzem rządowym w gminie został Michał Kraszkiewicz. Komisarz będzie pełnił obowiązki włodarza gminy do czasu rozstrzygnięcia wyborów przedterminowych. https://calisia.pl/michal-kraszkiewicz-komisarzem-w-gminie-zelazkow,56419

Zgodnie z kalendarzem wyborczym do dnia 24 maja 2022 r. konieczne było podanie do publicznej wiadomości, w formie obwieszczenia, informacji o siedzibie gminnej komisji wyborczej oraz zawiadomienie komisarza wyborczego o utworzeniu komitetu wyborczego. Zgłoszonych zostało 9 komitetów. Oto ich wykaz.

Według rozporządzenia premiera Mateusza Morawickiego przedterminowe wybory w gminie Żelazków na wójta wyznaczone zostały niedzielę 10 lipca 2022 r. Według harmonogramu kandydatów na to stanowisko można zgłaszać do 15 czerwca do północy. 

Radna Powiatu Kaliskiego Alicja Łuczak poinformowała, że chce ubiegać się o stanowisko wójta gminy Żelazków w przedterminowych wyborach. Jest pierwszą osobą, która ogłosiła chęć startu.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować