Społeczne

Przedszkolaki z Radości mają centrum badawczo-eksperymentalne

2020-11-28 12:30:00 www.kalisz.pl

Przedszkole nr 27 "Radość" w Kaliszu zostało wyposażone w centrum badawczo-eksperymentalne. To kolejne zadanie zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego.

fot. Przedszkole nr 27 "Radość" w Kaliszu
fot. Przedszkole nr 27 "Radość" w Kaliszu

Zadanie polegało na m.in. wyposażeniu sal przedszkolnych i ogrodu w laboratoria: ekologiczne, chemiczne, budowlane, wodne oraz transparentno–ledowe. - Jednym ze sposobów zaspokojenia ciekawości dzieci są zabawy badawcze i eksperymenty - mówi Beata Kulawinek, dyrektor Przedszkola nr 27 "Radość" w Kaliszu. - Przyczyniają się one do wszechstronnego rozwoju dziecka. Rozwijają umiejętność myślenia przyczynowo-skutkowego, porównywania, planowania własnych działań, poszukiwania oryginalnych pomysłów i rozwiązań a tym samym poszerzają horyzonty myślowe małych badaczy. Głównym założeniem projektu jest zachęcenie do kreatywnego myślenia, rozwijanie wyobraźni, a przede wszystkim zachęcenie do czerpania radości płynącej z odkrywania czegoś nowego.

Całkowity koszt projektu to blisko 66 tysięcy złotych. Zadanie zostało zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Kalisza.  

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ