Biznes

Przedsiębiorcze Dzieci zorganizowały Targi!

2019-05-25 17:23:00 redakcja@calisia.pl

W sobotnie przedpołudnie, w Kaliskim Inkubatorze Przedsiębiorczości odbyły się I Targi Smart Biznes, podczas których uczniowie Smart Clubu Szkoły Przedsiębiorczości dla Dzieci i Młodzieży zaprezentowały aż 10 stworzonych przez siebie firm.

I Targi Smart Biznes to impreza, podczas której można było podziwiać kreatywność i przedsiębiorczość najmłodszych kaliszan. To wydarzenie jest innowacją na skalę ogólnopolską.

I Targi Przedsiębiorczości zorganizowaliśmy na podsumowanie całego roku rozwoju w Smart Clubie. Dzieci zrealizowały swoje własne pomysły na biznesy w “Smart Biznes” – mówi Agnieszka Kubicka – Błońska właścicielka Smart Club.

Podczas warsztatów, uczniowie w grupach stworzyli swoje firmy – od nazwy po kampanię marketingową, zaprojektowali usługi i produkty, zbudżetowały wszystko i w zespole zaplanowały rozwój własnej firmy. Uczniowie zaprojektowali także wszelkie produkty i materiały reklamowe. Na wydarzeniu można było kupić ekologiczne przysmaki, kosmetyki, gry planszowe, koszuli i wiele innych.

_Sponsorami wydarzenia byli: Centrum Wspierania Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, firma Armatura Kozłowski, Avena, Ignaszak, Baster i in.

Smart Club Szkoła Przedsiębiorczości dla Dzieci i Młodzieży to innowacyjny na skalę Polski projekt, w którym dzieci i młodzież w wieku od 5 – 17 lat oraz dorośli uczą się szeroko pojętej przedsiębiorczości. Szkoła, w której uczy kilkunastu profesjonalnych trenerów skupia się na wykształceniu w uczniach praktycznych umiejętności, dzięki którym poradzą sobie oni świetnie w przyszłym życiu zawodowym i osobistym. Autorski program szkoły opiera się na badaniach i raportach naukowych dotyczących kompetencji przyszłości.

Na pierwszym roku dzieci i młodzież uczą się w szkole zarządzania finansami, współpracy i komunikacji w grupie, odkrywania własnych predyspozycji, planowania i stawiania celów, zarządzania sobą w czasie, oraz szeroko pojętej postawy proaktywnej_.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ