Społeczne

Przedsiębiorcze dzieci i młodzież uczą się jak dbać o innych

2019-09-30 15:28:01 reklama@calisia.pl

Spędzą czas z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej, przygotują i będą wręczać kaliszanom motywujące kartki, zainspirują napotkanych przechodniów do spełniania marzeń – między innymi takie zadania czekają na uczniów Smart Clubu Szkoły Przedsiębiorczości dla Dzieci i Młodzieży, którzy nowy rok szkolny rozpoczynają projektem społecznym. Akcje mają zostawić pozytywny wpływ na lokalną społeczność, ale też uczyć dzieci i młodzież otwartości, nawiązywania kontaktu, wrażliwości na innych, współpracy, motywowania i być okazją do integracji i nauki w praktyce.

- W Smart Club Szkole Przedsiębiorczości dla Dzieci i Młodzieży uczymy naszych uczniów szeroko pojętej przedsiębiorczości – od poznania siebie, swoich mocnych stron, po umiejętność współpracy, budowania relacji, tego wszystkiego, co jest potrzebne do realizacji celów i marzeń, wytrwałości, konsekwencji a także zarządzania pieniędzmi, bo one są nam często niezbędne do realizacji ważnych zadań i celów. Ponieważ w naszej szkole przedsiębiorczość nie jest oderwana od wartości, chcemy rozwijać w naszych uczniach wrażliwość na innych ludzi i pokazywać im, że w życiu ważne jest, by nie żyć tylko dla siebie. Poza tym nauka w Smart Clubie jest przede wszystkim bardzo praktyczna, warsztatowa, więc taki projekt społeczny jest świetną okazją do praktycznego rozwijania niezbędnych w życiu kompetencji – mówi Agnieszka Kubicka – Błońska, właścicielka Smart Club Szkoły Przedsiębiorczości dla Dzieci i Młodzieży.

Projekt rozpocznie się na drugich zajęciach i będzie realizowany podczas dwóch spotkań. Każda z 11 grup uczęszczających do szkoły będzie miała określoną misję do spełnienia. Młodsze dzieci będą przygotowywać motywacyjne kartki i inne upominki, które następnie będą wręczać napotkanym osobom. Starsze przygotują ciekawe zajęcia i spędzą czas z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu. Podczas spotkania będą wykonywać plastyczne prace ze starszymi osobami i przede wszystkim, rozmawiać z nimi. Kolejne grupy będą inspirować kaliszan do realizacji marzeń. Każda grupa będzie realizować zadanie pod opieką trenerów.

Projekt będzie okazją dla dzieci i młodzieży do uczenia się otwartości, umiejętności nawiązywania kontaktu, współpracy, odwagi, umiejętności prowadzenia rozmowy, słuchania, organizacji, motywowania i wrażliwości na drugiego człowieka.

- Realizacja tego projektu jest możliwa dzięki współpracy z kaliskim DPS-em oraz Galerią Amber, za którą to współpracę bardzo serdecznie dziękujemy. Jesteśmy przekonani, że będzie ona owocna dla każdej ze stron, a przede wszystkim wpłynie na młode pokolenia, które przygotowują się właśnie do dorosłego życia - dodaje Agnieszka Kubicka – Błońska.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ