Kultura

Przedpremierowy pokaz filmu Znachor w Kaliszu! Gdzie zdobyć bilety?

2023-09-13 10:00:00 red.

Wydarzenie

Wydarzenie już się odbyło.

W 6 dni Netflix odwiedzi 6 polskich miast, prezentując najnowszą, trzecią już adaptację Znachora w reżyserii Michała Gazdy. Od 20 do 25 września w wybranych polskich miastach odbędą się pokazy specjalne najnowszej adaptacji Znachora w reżyserii Michała Gazdy. W roli legendarnego prof. Wilczura zobaczymy Leszka Lichotę, natomiast jego córkę zagra Maria Kowalska.

Netflix
Netflix

Znachor zawita do Torunia (Kino CAMERIMAGE), Krasnegostawu (Kino Morskie Oko), Wałbrzycha (Kino Apollo), Kalisza (Kino Centrum), Lidzbarku Warmińskiego (Kino Ignacy) oraz Stargardu (Stargardzkie Centrum Kultury).

W specjalnych pokazach weźmie udział obsada i twórcy trzeciej adaptacji powieści Dołęgi-Mostowicza, którzy po projekcjach spotkają się i porozmawiają z widownią o filmie. Spotkania poprowadzą Kinga Burzyńska oraz Odeta Moro. 

Znachor zawita do polskich miast, a mieszkańcy będą mogli spotkać się z obsadą i twórcami oraz obejrzeć film jeszcze przed jego premierą w serwisie Netflix. Dobór lokalizacji nie był przypadkowy - wybrane miejsca są związane z kulturą oraz obsadą - film będzie można zobaczyć m.in. w rodzinnym mieście Leszka Lichoty - Wałbrzychu.

Film „Znachor”, na podstawie kultowej powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, będzie można obejrzeć na Netflix już 27 września 2023 roku.
 
23 września zapraszamy do Kina Centrum w Kaliszu na przedpremierowy pokaz filmu w reżyserii Michała Gazdy, z Leszkiem Lichotą w roli głównej i z Marią Kowalską – debiutującą w pierwszoplanowej roli żeńskiej.
 
Bezpłatne bilety na pokaz do odebrania w kasach kina dwa dni przed pokazem, do wyczerpania puli. Jedna osoba jest upoważniona do odbioru dwóch wejściówek.
 
Chcesz mieć pewność, że dostaniesz bilet na pokaz?
Weź udział w konkursie na profilu Kina Centrum i zgarnij jedno z podwójnych zaproszeń.
Szczegóły już 14 września!

 

 
Informacje o filmie:

Opis filmu: Szanowany chirurg profesor Rafał Wilczur traci rodzinę i pamięć. Wiele lat później, zapomniany i biedny, spotyka swoją córkę. Na podstawie kultowej powieści Znachor Tadeusza Dołęgi-Mostowicza. 

Premiera: 27 września 2023 r.

Twórcy: Michał Gazda (reżyseria), Marcin Baczyński i Mariusz Kuczewski (scenariusz), Tomasz Augustynek (zdjęcia), Magdalena Szwedkowicz (producentka), Ewa Jastrzębska (producentka wykonawcza), Sylwia Rajdaszka (kierownictwo produkcji), Joanna Macha (scenografia), Małgorzata Zacharska (kostiumy), Ewa Szwed (charakteryzacja), Paweł Lucewicz (muzyka), Robert Czyżewicz (dźwięk), Piotr Kmiecik (montaż). 

Obsada:  Leszek Lichota, Maria Kowalska, Ignacy Liss, Anna Szymańczyk, Mirosław Haniszewski, Łukasz Szczepanowski, Izabela Kuna, Mikołaj Grabowski, Paweł Tomaszewski, Małgorzata Mikołajczyk, Artur Barciś i inni. 

Produkcja: Endemol Shine i MS Productions

Znachor to kolejny polski projekt serwisu Netflix, który wyprodukował już blisko 40 rodzimych filmów i seriali. Tylko w zeszłym roku serwis zainwestował 400 milionów zł w lokalne produkcje, a od 2018 r. stworzył ponad 3500 miejsc pracy przy produkcjach własnych: dla polskich aktorów, scenarzystów, reżyserów oraz ekip pracujących na planie i poza nim, które są podporą każdej produkcji. 

Link do informacji o tytule w Netflix Media Center 

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować