Sport

Przed nami najważniejszy mecz tego sezonu - Derby Wielkopolski w ORLEN Superlidze!

2023-11-19 08:00:00 Marcin Woźniak - Energa MKS Kalisz

Na ten mecz czekają wszyscy kibice handballu w południowej Wielkopolsce. Już 25 listopada o godz. 17.30 w hali Kalisz Arena rozpoczną się Derby Wielkopolski w ORLEN Superlidze – starcie Energa MKS-u Kalisz z Arged Rebud KPR Ostrovią! Emocje gwarantowane! Nie możesz przegapić tego spotkania!

Energa MKS Kalisz
Energa MKS Kalisz

Przyszedł czas na kolejne Derby Wielkopolski! Rozgrywki ORLEN Superligi piłkarzy ręcznych to definicja emocji. W tym sezonie ich kulminacja nastąpi w Kaliszu 25 listopada. Do Areny przyjadą nasi rywale zza miedzy, a żaden z zespołów nie odda centymetra parkietu łatwo. Na szali nie tylko, jakże cenne, punkty w ligowej tabeli, ale też duma i prestiż wynikające z faktu bycia najlepszym zespołem w regionie. Takiego widowiska nie można opuścić!

W sezonie 2022/2023 odbyły się pierwsze w Wielkopolsce derby piłki ręcznej w najwyższej klasie rozgrywek. Już sam fakt takiego meczu zapisuje go na kartach historii. W rywalizacji Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego wyjątkowość spotkań, które odbyły się kolejno w obu miastach polega także na tym, że „Tu narodził się Szczypiorniak”. W położonej między granicami pruskiego i ruskiego zaboru wsi Szczypiorno (obecnie dzielnica Kalisza), w której rozegrano pierwszy mecz piłki ręcznej na ziemiach polskich. I oba miasta czują się „ojcami” tej dyscypliny.

Pikanterii przed zbliżającymi się kolejnymi derbami dodaje fakt, że w rywalizacji kalisko-ostrowskiej mamy remis 1:1. W pierwszym meczu w Kaliszu Energa MKS Kalisz pokonała Ostrovię 28:27, a zwycięską bramkę gospodarze rzucili w ostatnich sekundach spotkania. Ostrowianie cztery miesiące później wzięli rewanż i na własnym parkiecie wygrali pewnie 29:25.

Derby odbędą się 25 listopada o godz. 17.30 w hali Kalisz Arena.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować