Sport

Przed nami 5 edycja akcji charytatywnej Pomaganie Za Jechanie! Będzie wyjątkowa!

2023-02-02 11:30:00 BK

W tym roku odbędzie się już 5, jubileuszowa edycja sportowej akcji charytatywnej Pomaganie Za Jechanie, podczas której kilkunastu śmiałków pokona tysiące kilometrów na rowerach, by zebrać środki na leczenie oraz rehabilitację dzieci. W ubiegłym roku udało się zebrać ponad 41 tys. zł.

Pomaganie Za Jechanie
Pomaganie Za Jechanie
Akcja ruszy w lipcu. Wystartują 2 ekipy cyklistów z różnych miejscowości a 13 lipca wszyscy uczestnicy dotrą do Pilawy, gdzie odbędzie się specjalny event pod patronatem honorowym władz miasta. Łącznie pokonają 1700 km.
 
- Pomysł jest taki aby uczcić jubileuszową edycje naszej charytatywnej rowerowej akcji Pomaganie Za Jechanie. To wyjątkowy rok dla całej ekipy. Nie sądziliśmy, że tak długo uda nam się realizować te akcje charytatywne. Z tej okazji przygotujemy coś wyjątkowego dla szczególnych i wyjątkowych dzieci - mówi Michał Majchrzak współorganizator akcji. 
 
Pierwsza grupa cyklistów - Michał, Witek, Kamila - ruszy z Kędzierzyna Koźle przez Katowice, Kraków, Tarnów, Rzeszów, Zamość, Chełm, Włodawę, Białą Podlaską, Międzyrzec Podlaski. Meta tej ekipy znajdzie się właśnie w Pilawie. 
 
Druga ekipa - Rafał, Krzysztof oraz Maciej - pojedzie przez Suwałki, Węgorzewo, Bartoszyce, Elbląg, Gdańsk, Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Płock, Warszawę, by również zakończyć trasę w Pilawie. Trzecia, silna ekipa kobiet - Marlena, Anna oraz Iza - wyruszy z Gdańska. 
 
Wybór tych miejscowości nie jest przypadkowy. Ich układ na mapie prawie idealnie tworzy cyfrę 5. Również w tej edycji nie zabraknie zagranicznych akcentów! Marcin nakręci kilometry w Holandii, gdzie mieszka i pracuje. 
 
- Cel jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Są to dzieci ze szkoły specjalnej w miejscowości Jelenie w gminie Kraszewice. Do tej szkoły uczęszcza 10 uczniów z różnymi schorzeniami. Są to mózgowe porażenia dziecięce, zespoły downa. Chcemy aby ten wyjątkowy czas dla nas stał się również wyjątkowy dla nich. Będziemy zbierać na specjalne metody w rehabilitacji takie jak dogoterapia, alpakoterapia, felinoterapia, a także integracja sensoryczna. Postaramy się także doposażyć szkołę w sprzęt multimedialny, który będzie wspierał ich rehabilitację - mówi Michał Majchrzak współorganizator akcji.
 
Organizatorzy akcji nadal poszukują sponsorów tegorocznej akcji charytatywnej! Możesz także wesprzeć bohaterów finansowo lub poprzez fanty przekazane na licytację.
 
Jeśli ktoś mieszka w miejscowości, która jest na trasie akcji, lub niedaleko i chciałby ją wesprzeć w jakikolwiek sposób, to zapraszamy do kontaktu poprzez Facebook lub e-mail pomaganiezajechanie@gmai.com.
 
Akcję można również wspierać wpłacając cegiełkę: https://zrzutka.pl/vt235a
 
 
 

W ubiegłym roku udało się zebrać ponad 41 tys. zł! To środki pochodzące z wpłat, licytacji i od sponsorów. W poprzedniej edycji było to 22 800 zł. 

Kolejnym sukcesem był akcent zagraniczny. Marcin przejechał przez Holandię pokonując blisko 1000 km.

Jak podkreślają organizatorzy, akcję wsparła rekordowa liczba sponsorów i darczyńców. 

W 2022 roku wyzwanie podjęło, razem z zagraniczną wyprawą 13 śmiałków - kobiety oraz mężczyźni, którzy pojechali na rowerach w sztafecie dookoła Polski. Wyruszyli z Karpacza, następnie pojechali do Frankfurtu nad Odrą, Świnoujścia, Kołobrzegu, Gdańska, Augustowa, Białegostoku, Lublina, Zamościa, Rzeszowa, Krakowa, Częstochowy, Wrocławia. Meta czekała w Jeleniej Górze. 

Cykliści pokonali łącznie 3 tys. km. Jechali w podziałach na grupy, 6 etapów. Cała trasa została pokonana bez problemów. Wszyscy wrócili cali i zdrowi. 

Pisaliśmy o tym: https://calisia.pl/przejechali-3-tys-km-i-zebrali-ogromna-sume-na-leczenie-julii-oraz-karola,59207

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować