Protesty w całym kraju - również pod kaliskim sądem [zdjęcia, wideo]

2019-12-18 18:45:13 redakcja

W środowy wieczór w całym kraju rozpoczęły się protesty przeciw projektowi autorstwa posłów klubu Prawo i Sprawiedliwość, dotyczącego dyscyplinowania sędziów.

Protest pod sądem grudzień 19
Protest pod sądem grudzień 19

Przemawiający pod kaliskim sądem są jednomyślni. "To zawoalowana próba wyprowadzenia nas z Unii Europejskiej. Prezes nie może pójść ścieżką Brexitu, zatem obrał inną drogę. Dążąc do władzy absolutnej, skonfliktuje nas z Unią. Ta, w obronie swoich standardów nałoży na nas sankcje, a wtedy ludzie sami powiedzą: "po co nam ta Unia, skoro nie daje nam pieniędzy". I może faktycznie dojść do opuszczenie przez Polskę Unii. 

Taka sytuacja będzie wymarzoną dla Putina, który cieszy się z każdego elementu rozbicia Unii. Rządzą nami ludzie cyniczni, którzy kłamią dla osiągnięcia własnych doraźnych celów politycznych" mówiła jedna z przemawiających, nie szczędząc mocnych słów na określenie rządzących.

Protesty pod kaliskim sadem odbywają się dość często, w miarę jak postępuje proces zwiększania przez rządzących presji na niezależne sądy. Każdy krok w kierunku podporządkowania sobie kolejnego elementu niezależnego sądownictwa spotyka się z reakcją obywateli. Na protesty przychodzą ludzie nieco bardziej wiekowi, pamiętający opresyjne czasy PRL. Młodym kwestie niezależności sądownictwa i trójpodziału władzy wydają się być obojętne, albo po prostu nie dostrzegają niebezpieczeństwa, tak oczywistego dla starszego pokolenia.

 

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować