Społeczne

Prokuratura oskarża księdza Arkadiusza H. o pedofilię

2020-09-16 15:29:17 red

Prokuratura Rejonowa w Pleszewie zakończyła śledztwo i skierowała akt oskarżenia przeciwko antybohaterowi filmu "Zabawa w chowanego" Arkadiuszowi H. Prokurator zarzucił mu dopuszczenie się w okresie pomiędzy wrześniem 1998 roku a majem 2000 roku przestępstw o charakterze seksualnym na szkodę małoletniego poniżej lat 15.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Antybohater filmu „Zabawa w chowanego” ksiądz Arkadiusz H. za zarzucaną mu pedofilię odpowie przed sądem - Prokuratura Rejonowa w Pleszewie zakończył skierowaniem aktu oskarżenia postępowanie przeciwko 52-letniemu mężczyźnie. W oparciu przeprowadzone ustalenia prokurator zarzucił mu dopuszczenie się w okresie pomiędzy wrześniem 1998 roku a majem 2000 roku przestępstw o charakterze seksualnym na szkodę małoletniego poniżej lat 15. Z uwagi na charakter postępowania jak i dobro pokrzywdzonego nie ujawniamy szczegółów postępowania – mówi prokurator Maciej Meler rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Oskarżony nie przyznał się do winy i odmówił składania zeznań.

Jak przekazał rzecznik prokuratury w tym konkretnym postępowaniu badane był również wątki dotyczące sześciu innych pokrzywdzonych jednakże to postępowanie podległo umorzeniu ze względu na przedawnienie.

Sprawa Arkadiusza H. Stała się głośna za sprawą filmu Sekielskich, który opowiada historię rodziny, która przeprowadziła się w 1996 roku do Pleszewa, do domu parafialnego. Ojciec rodziny dostał pracę jako organista w Parafii pod Wezwaniem ścięcia Jana Chrzciciela w Pleszewie. Zamieszkał tam wraz z żoną i dwoma synami. Było to mieszkanie służbowe.

Ksiądz Arkadiusz H. molestował chłopców w momencie kiedy rodzice byli w domu, za ścianą. Starszy brat Jakub miał 13 lat, młodszy Bartłomiej 7 lat. Kiedy sprawa wyszła na jaw, ksiądz został z dnia na dzień zdegradowany i był ukrywany w jednym z kaliskich klasztorów. Do 2018 roku pełnił funkcje księdza kapelana w kaliskim szpitalu.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ