Społeczne

Prognoza pogody na weekend

2020-02-14 10:30:00 red za synoptyk IMGW-PIB: Grażyna Dąbrowska Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie

Weekend ma być niestety pochmurny z niewielkimi porywami wiatru, możliwe opady deszczu. Przymrozki możliwe w sobotę od rana, jednak przez większość czasu przewidywana jest temperatura na plusie.

fot. MW
fot. MW

dzień 14.02.2020 od 07:30 do 19:30 (piątek)

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu ze śniegiem przechodzące w deszcz, a na północnym wschodzie śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem, w górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 2°C gdzieniegdzie na północnym wschodzie i Podhalu, około 4°C w centrum i na wybrzeżu, do 8°C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu porywisty, z kierunków południowych i wschodnich skręcający na kierunki zachodnie i północne. Na Podkarpaciu porywy wiatru do 65 km/h, w Bieszczadach do 70 km/h, w Sudetach do 90 km/h. W górach wiatr powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

noc 14/15.02.2020 od 19:30 do 07:30 (piątek/sobota)

W nocy na zachodzie i północy zachmurzenie umiarkowane i duże, na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami oraz opadami deszczu ze śniegiem i deszczu; w górach opady śniegu. Na południu kraju możliwa także mżawka lub śnieg ziarnisty. Na północy i zachodzie gdzieniegdzie mgła, także osadzająca szadź i ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od -4°C na Suwalszczyźnie i w kotlinach karpackich, około 0°C w centrum i miejscami na południu, do 2°C na zachodnim wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, z kierunków zmieniających się, na wschodzie z przewagą kierunków północnych, a na północnym zachodzie z przewagą południowych. W Karpatach porywy wiatru do 60 km/h, w Sudetach do 80 km/h i słabnące do 55 km/h. W górach wiatr powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

dzień 15.02.2020 od 07:30 do 19:30 (sobota)

W dzień na południu i w centrum zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko w Bieszczadach i na Lubelszczyźnie duże z opadami deszczu, a w górach śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz opadami deszczu. W godzinach porannych lokalnie zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C we wschodniej połowie kraju oraz od 6°C do 10°C na pozostałym obszarze; chłodniej gdzieniegdzie w kotlinach karpackich od -2°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, na północy i Przedgórzu Sudeckim porywisty, południowo-zachodni i południowy. W Sudetach po południu porywy wiatru do 60 km/h.

noc 15/16.02.2020 od 19:30 do 07:30 (sobota/niedziela)

W nocy na południu i w centrum zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze oraz w Karpatach duże z większymi przejaśnieniami. Na wybrzeżu zachodnim rano możliwy deszcz, a w Bieszczadach zanikające opady śniegu. Lokalnie na południu mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od -2°C miejscami na południu, około 3°C w centrum, do 7°C na wybrzeżu zachodnim; w rejonach podgórskich Karpat gdzieniegdzie spadek temperatury do -9°C. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, na północy oraz krańcach południowych porywisty, południowy i południowo-zachodni. Na wybrzeżu i Przedgórzu Sudeckim wiatr w porywach do 65 km/h, na Podkarpaciu do 70 km/h, w Karpatach do 90 km/h, w Sudetach do 100 km/h.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ