Społeczne

Prognoza pogody na weekend

2020-02-14 10:30:00 red za synoptyk IMGW-PIB: Grażyna Dąbrowska Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie

Weekend ma być niestety pochmurny z niewielkimi porywami wiatru, możliwe opady deszczu. Przymrozki możliwe w sobotę od rana, jednak przez większość czasu przewidywana jest temperatura na plusie.

fot. MW
fot. MW

dzień 14.02.2020 od 07:30 do 19:30 (piątek)

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu ze śniegiem przechodzące w deszcz, a na północnym wschodzie śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem, w górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 2°C gdzieniegdzie na północnym wschodzie i Podhalu, około 4°C w centrum i na wybrzeżu, do 8°C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu porywisty, z kierunków południowych i wschodnich skręcający na kierunki zachodnie i północne. Na Podkarpaciu porywy wiatru do 65 km/h, w Bieszczadach do 70 km/h, w Sudetach do 90 km/h. W górach wiatr powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

noc 14/15.02.2020 od 19:30 do 07:30 (piątek/sobota)

W nocy na zachodzie i północy zachmurzenie umiarkowane i duże, na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami oraz opadami deszczu ze śniegiem i deszczu; w górach opady śniegu. Na południu kraju możliwa także mżawka lub śnieg ziarnisty. Na północy i zachodzie gdzieniegdzie mgła, także osadzająca szadź i ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od -4°C na Suwalszczyźnie i w kotlinach karpackich, około 0°C w centrum i miejscami na południu, do 2°C na zachodnim wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, z kierunków zmieniających się, na wschodzie z przewagą kierunków północnych, a na północnym zachodzie z przewagą południowych. W Karpatach porywy wiatru do 60 km/h, w Sudetach do 80 km/h i słabnące do 55 km/h. W górach wiatr powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

dzień 15.02.2020 od 07:30 do 19:30 (sobota)

W dzień na południu i w centrum zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko w Bieszczadach i na Lubelszczyźnie duże z opadami deszczu, a w górach śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz opadami deszczu. W godzinach porannych lokalnie zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C we wschodniej połowie kraju oraz od 6°C do 10°C na pozostałym obszarze; chłodniej gdzieniegdzie w kotlinach karpackich od -2°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, na północy i Przedgórzu Sudeckim porywisty, południowo-zachodni i południowy. W Sudetach po południu porywy wiatru do 60 km/h.

noc 15/16.02.2020 od 19:30 do 07:30 (sobota/niedziela)

W nocy na południu i w centrum zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze oraz w Karpatach duże z większymi przejaśnieniami. Na wybrzeżu zachodnim rano możliwy deszcz, a w Bieszczadach zanikające opady śniegu. Lokalnie na południu mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od -2°C miejscami na południu, około 3°C w centrum, do 7°C na wybrzeżu zachodnim; w rejonach podgórskich Karpat gdzieniegdzie spadek temperatury do -9°C. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, na północy oraz krańcach południowych porywisty, południowy i południowo-zachodni. Na wybrzeżu i Przedgórzu Sudeckim wiatr w porywach do 65 km/h, na Podkarpaciu do 70 km/h, w Karpatach do 90 km/h, w Sudetach do 100 km/h.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ