Społeczne

Prognoza pogody na cały tydzień

2020-07-13 12:54:06 red za opracowanie synoptyk meteorolog Katarzyna Ścisłowska

IMGW przedstawiło prognozowaną pogodę na cały tydzień.

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

W poniedziałek przelotne opady deszczu głównie we wschodniej połowie kraju. Temperatura maksymalna od 17°C do 22°C, miejscami na Ziemi Lubuskiej do 23°C; chłodniej w rejonach podgórskich Karpat od 13°C do 16°C.

We wtorek na przeważającym obszarze kraju na ogół pogodnie jedynie na północnym zachodzie i południowym wschodzie zachmurzenie okresami będzie wzrastać do dużego i tam słabe przelotne opady deszczu. Będzie nieco cieplej, przeważnie od 20°C do 24°C, miejscami na Ziemi Lubuskiej i w Małopolsce do 25°C; lokalnie na wybrzeżu i w rejonach podgórskich Karpat około 19°C.

W środę prawie w całej Polsce wystąpią przelotne opady deszczu, a w zachodniej połowie kraju także burze. W najcieplejszym momencie dnia na termometrach od 19°C na północnym zachodzie do 25°C miejscami na południu, na wybrzeżu od 17°C do 20°C. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W czwartek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. W całym kraju przelotne opady deszczu oraz miejscami, zwłaszcza w pasie od Suwalszczyzny po Dolny
Śląsk, również burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 15°C na północy, około 20°C w centrum, do 22°C na południu. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

Piątek ponownie w całym kraju przelotne opady deszczu i miejscami, zwłaszcza w północnej połowie kraju, także burze. Temperatura w dzień od 18°C miejscami na południu i wybrzeżu, około 22°C w centrum, do 24°C na zachodzie. Podczas burz porywy wiatru do 60 km/h.

W sobotę również w całej Polsce mogą pojawiać się przelotne opady deszczu, ale będzie już zdecydowanie mniej burzowo. Burze wystąpić mogą lokalnie na Pomorzu, Kujawach
i wschodzie kraju. Temperatura maksymalna od 19°C do 23°C. Porywy wiatru w czasie burz nie powinny przekraczać 50 km/h.

Niedziela zapowiada się pogodniej i nieco cieplej niż poprzednie dni. Nadal miejscami mogą pojawiać się przelotne, ale już bez burz. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 21°C na północnym wschodzie do 26°C na zachodzie.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Awaryjne wyłączenie wody przy ul. Juliusza Słowackiego (od ul. Adama Mickiewicza do ul. Józefa Bema). Przewidywany czas usunięcia awarii godz. 12.00.