Społeczne

Profilaktyczne iluminacje pojawiły się na budynku KMP Kalisz. Mija rok od jego powstania [wideo]

2020-09-21 17:30:00 red. za KMP Kalisz

Jednym z głównych priorytetów Policji jest działalność z zakresu edukacji, profilaktyki i prewencji wśród lokalnych mieszkańców. W tym roku kaliscy policjanci, przygotowali nietypowe przedsięwzięcie promujące bezpieczeństwo.

KMP Kalisz
KMP Kalisz

Termin realizacji akcji nie jest przypadkowy. Dokładnie 19 września minął rok od czasu uroczystego otwarcia nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Ze względu na pandemię i wprowadzone obostrzenia nie wszystkie przedsięwzięcia profilaktyczne realizowane cyklicznie przez kaliskich policjantów, mogły zostać przeprowadzone w 2020 roku. Dlatego, aby przypomnieć mieszkańcom Kalisza o bezpieczeństwie i przeciwdziałać zagrożeniom, KMP Kalisz przygotowała nietypowe przedsięwzięcie. 19 września wieczorem, elewacja budynku Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu została podświetlona w szczególny sposób. Jednym z elementów podświetlenia były hasła, które mają przypominać mieszkańcom o tym, że też mają wpływ na poprawę bezpieczeństwa.

Przypomnijmy budowa komendy została rozpoczęta w październiku 2017 roku. Została sfinansowana z Programu modernizacji Policji w kwocie 48 mln. zł. oraz z funduszy przekazanych przez samorząd Miasta Kalisza, który podarował na ten cel aż 10 mln. zł.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ