Kultura

Prof. Piotr Łuszczykiewicz doceniony przez społeczność WP-A UAM

2020-10-15 13:30:00 red.

Ulubieniec studentów, z ogromnym poczuciem humoru, naukowy przewodnik wielu magistrów i doktorów - prof. UAM dr hab. Piotr Łuszczykiewicz w tym roku został wyróżniony i doceniony.

fot. FB Piotr Łuszczykiewicz
fot. FB Piotr Łuszczykiewicz

Społeczność studencka WP-A wybrała prof. UAM dr. hab. Piotra Łuszczykiewicza najlepszym dydaktykiem minionego roku.

1 października prof. Piotr Łuszczykiewicz został Dziekanem WP-A UAM na kolejną kadencję.

We wrześniu Międzyuczelniany Komitet ds. Obchodów 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego przyznał prof. Piotrowi Łuszczykiewiczowi Medal 100-lecia.

Piotr Łuszczykiewicz urodził się 28 maja 1964 roku w Kaliszu, gdzie do dzisiaj mieszka. Odbył studia magisterskie filologii polskiej na Uniwersytecie Łódzkim w Łodzi oraz studia doktoranckie w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Obronił rozprawę doktorską O poezji miłosnej Stanisława Grochowiaka. (Studium z poetyki współczesnego erotyku). Po studiach doktoranckich uzupełniał wykształcenie m.in. w Akademii Wiedzy i Literatury w Moguncji oraz w Niemieckim Instytucie Polskim w Darmstadt. Od 1992 roku pracuje w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie habilitował się na podstawie dysertacji Piosenka w poezji pokolenia ery transformacji 1984-2009. Przez ponad dwadzieścia lat był kierownikiem Studium Filologii Polskiej w Kaliszu. Od 2016 pełni funkcję dziekana Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu oraz kierownika Zakładu Studiów Polonistycznych i Komunikacji Medialnej. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Wydał sześć książek i trzy publikacje arkuszowe. Ogłosił kilkadziesiąt artykułów naukowych i kilkaset recenzji w prasie polskiej i zagranicznej. Prowadzi zajęcia z zakresu teorii literatury, historii współczesnej literatury polskiej i sztuki komunikowania. Wypromował wielu licencjatów i magistrów oraz doktorów. Otrzymał m.in. honorową odznakę Zasłużony dla Miasta Kalisza oraz odznakę Zasłużony dla Kolarstwa Polskiego.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ