Procesja Bożego Ciała w Kaliszu [zdjęcia, wideo]

2021-06-03 13:00:00 red.

Z okazji uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, 3 czerwca na kaliskim rynku odbyła się Msza Święta a wierni przeszli w tradycyjnej procesji.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Uroczyste świętowanie tego dnia rozpoczęło się Mszą św. na Rynku Głównym o godz. 10.00 pod przewodnictwem biskupa kaliskiego Damiana Bryla.

Tak bardzo nam dzisiaj potrzeba ducha jedności, ducha wzajemnego słuchania, szacunku, wspierania się i szukania tego, co jest dobrem wspólnym. My, uczniowie Jezusa, ludzie przyjmujący Eucharystię, mamy być tymi, którzy budują jedność, którzy chcą łączyć. Jako ludzie wierzący, wnośmy w społeczność naszego miasta, województwa, naszej Ojczyzny ducha solidarności - mówił biskup Damian Bryl. - Potrzebujemy gestów miłości. Konkretnego zaangażowania dla drugiego człowieka. W tych trudnych czasach nie bądźmy dla siebie obojętni, wychodźmy, wspierajmy się, wsłuchajmy się w potrzeby innych. To jest wielkie wyzwanie Eucharystii.

Następnie spod Ratusza wyruszyła główna procesja miejska ulicą Zamkową do sanktuarium św. Józefa, następnie ulicami Kolegialną, Sukienniczą i Rzeźniczą, by powrócić na Rynek Główny.

Tegoroczna trasa procesji została zmodyfikowana ze względu na prowadzone prace remontowe ulicy Śródmiejskiej i tzw. Złotego Rogu.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ