Motoryzacja

Prezydent spełni obietnicę wyborczą! Darmowe przejazdy KLA dla wszystkich! Jest jednak jeden warunek…

2021-04-01 08:00:00 red

Prima Aprilis. W kampanii wyborczej prezydent Krystian Kinastowski obiecywał darmowe przejazdy autobusami KLA dla wszsytkich. W trakcie jego prezydentury wprowadzono bezpłatne przejazdy dla wybranych grup. Temat ucichł, jednak prezydent chce zrealizować obietnicę do końca! Na drodze stoi tylko jedna przeszkoda.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Uważamy, że Kalisz powinien pójść za przykładem ponad 50 miast w Polsce i wprowadzić bezpłatną komunikację publiczną. W ten sposób chcielibyśmy zachęcić mieszkańców do tego, żeby zostawili swoje samochody – mówił w kampanii wyborczej Krystian Kinastowski (TUTAJ) – Wyliczyliśmy, że przeciętna trzyosobowa rodzina, gdyby przesiadła się do komunikacji publicznej zaoszczędziłaby nawet 4 tysiące złotych rocznie – dodawał wtedy.

Prezydent chcąc wprowadzić plan zatrudnił nawet na stanowisko prezesa KLA Daniela Sztanderę, jednak ten projekt się nie udał, więc wziął sprawę w swoje ręce. Jak przekonuje nas jeden z urzędników włodarz naszego miasta bardzo ciężko pracuje nad wprowadzeniem obietnicy – Sam przerzucił się na jazdę autobusem KLA, żeby poznać problem. Wyrobił sobie kartę z numerem 007 – mówi nam jeden z urzędników odpowiedzialnych za drogownictwo – Często rozmawia z kierowcami i pasażerami, w ten sposób doszedł do pewnych wniosków – dodaje.

Prezydent ma już plan! Chce wprowadzić darmowe kursy tylko w autobusach z jego wizerunkiem, dodatkowo sam będzie prowadził te autobusy ponieważ jest w trakcie uzyskiwania uprawnień – Kursy mają być wybierane losowo – zdradza urzędnik z wydziału komunikacji – Prezydent bardzo się stara, żeby zdobyć prawo jazdy kategorii D. Gdy tylko zda wpiszemy go do grafiku. Planujemy też wykleić więcej autobusów jego podobizną, aby był większy wybór w losowaniu – dodaje.

Trzymamy kciuki za spełnienie obietnicy i oczywiście zdania egzaminu!

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ