Społeczne

Prezydent Kinastowski o obwodnicy Kalisza: „Cieszę się, że mamy konkret”

2020-02-10 13:13:53 red

Tematem numer jeden ostatnich dni w Kaliszu jest wpisanie naszego miasta do rządowego „Programu Budowy 100 Obwodnic”. Prezydent Kalisza Krystian Kinastowski wyraził zadowolenie, że zostały podjęte konkretne decyzje.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

- Nasze miasto znalazło się w rządowym „Programie Budowy 100 Obwodnic”. Mieszkańcy Kalisza czekają na tę inwestycję już bardzo długo. Od samego początku kiedy zostałem prezydentem również był to dla mnie bardzo ważny temat – mówi prezydent Krystian Kinastowski – Zabiegaliśmy o to aby Kalisz w końcu tę obwodnicę dostał – dodaje.

Prezydent Kinastowski wspomniał także o spotkaniu z parlamentarzystami w kwietnia 2019 roku – Zaprosiłem wszystkich parlamentarzystów z naszego okręgu na to spotkanie. Wydaje mi się, że wtedy udało się wypracować wspólny front dla tej inwestycji – twierdzi prezydent Krystian Kinastowski.

- Cieszę się, że mamy konkret, bo tak odbieram rządowe zapewnienie. Oczywiście czekamy jeszcze na przyjęcie programu przez Radę Ministrów. Jest to pierwszy konkret na temat obwodnicy, który mamy – dodaje K.Kinastowski.

Miasto aktualnie czeka na spotkanie w Ministerstwie Infrastruktury, które zostanie zorganizowane najprawdopodobniej w drugiej połowie 2020 roku, podczas którego włodarze będą bronili trzeciej wersji (poza granicami miasta) przebiegu obwodnicy. Po zakończeniu tego etapu, będzie można przystąpić do uzyskania decyzji środowiskowych, które są niezbędne aby ogłosić przetarg. Jak podkreśla prezydent – Znalezienie się tej inwestycji w programie rządowym powinno być sygnałem dla mieszkańców, że jest to inwestycja skierowana do szybkiej realizacji – mówi prezydent Kalisza.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ