Społeczne

Prezydent Kinastowski o obwodnicy Kalisza: „Cieszę się, że mamy konkret”

2020-02-10 13:13:53 red

Tematem numer jeden ostatnich dni w Kaliszu jest wpisanie naszego miasta do rządowego „Programu Budowy 100 Obwodnic”. Prezydent Kalisza Krystian Kinastowski wyraził zadowolenie, że zostały podjęte konkretne decyzje.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

- Nasze miasto znalazło się w rządowym „Programie Budowy 100 Obwodnic”. Mieszkańcy Kalisza czekają na tę inwestycję już bardzo długo. Od samego początku kiedy zostałem prezydentem również był to dla mnie bardzo ważny temat – mówi prezydent Krystian Kinastowski – Zabiegaliśmy o to aby Kalisz w końcu tę obwodnicę dostał – dodaje.

Prezydent Kinastowski wspomniał także o spotkaniu z parlamentarzystami w kwietnia 2019 roku – Zaprosiłem wszystkich parlamentarzystów z naszego okręgu na to spotkanie. Wydaje mi się, że wtedy udało się wypracować wspólny front dla tej inwestycji – twierdzi prezydent Krystian Kinastowski.

- Cieszę się, że mamy konkret, bo tak odbieram rządowe zapewnienie. Oczywiście czekamy jeszcze na przyjęcie programu przez Radę Ministrów. Jest to pierwszy konkret na temat obwodnicy, który mamy – dodaje K.Kinastowski.

Miasto aktualnie czeka na spotkanie w Ministerstwie Infrastruktury, które zostanie zorganizowane najprawdopodobniej w drugiej połowie 2020 roku, podczas którego włodarze będą bronili trzeciej wersji (poza granicami miasta) przebiegu obwodnicy. Po zakończeniu tego etapu, będzie można przystąpić do uzyskania decyzji środowiskowych, które są niezbędne aby ogłosić przetarg. Jak podkreśla prezydent – Znalezienie się tej inwestycji w programie rządowym powinno być sygnałem dla mieszkańców, że jest to inwestycja skierowana do szybkiej realizacji – mówi prezydent Kalisza.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ