Społeczne

Prezydent Kalisza zawiesza zajęcia w klasach 1-3 na kolejne 7 dni

2020-05-22 14:30:00 red

Zaledwie 5 proc. rodziców uczniów z klas 1-3 zadeklarowało, że wyśle swoje dzieci ponownie do szkoły. Tak niskie zainteresowanie oraz stanowisko dyrektorów szkół spowodowały, że prezydent Krystian Kinastowski postanowił przedłużyć zawieszenie zajęć o kolejne 7 dni.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Od 25 maja, czyli najbliższego poniedziałku Ministerstwo Edukacji Narodowej umożliwiono prowadzenie zajęć opiekuńczo-wychowawczych w klasach 1-3 szkoły podstawowej,

- Rodzice tylko 5% uczniów z klas 1-3 kaliskich szkół podstawowych wyrazili chęć wysłania w najbliższy poniedziałek swoich dzieci do szkół. Ten fakt, stanowisko dyrektorów placówek oraz sytuacja epidemiologiczna sprawiły, że podjąłem decyzję o zawieszeniu zajęć na kolejne 7 dni. Trwa zdalne nauczanie na wszystkich poziomach edukacyjnych, w tym na poziomie wychowania wczesnoszkolnego. Rodzice zachowują prawo do dodatkowego zasiłku opiekuńczego – informuje na swoim profilu facebookowym prezydent Kalisza Krystian Kinastowski.

W przyszłym tygodniu będzie analizowana sytuacja epidemiologiczna. Dyrektorzy szkół ponownie zwrócą się do rodziców uczniów z zapytaniem o ich deklaracje co do powrotu dzieci do szkół. Na tej podstawie podjęta zostanie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu zajęć od 1 czerwca 2020 roku.

Przypomnijmy, że od poniedziałku w szkołach ruszyć mają konsultacje z nauczycielami dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach. Konsultacje będą mogły odbywać się indywidualnie lub w małych grupach.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ