Społeczne
Prezydent Kalisza odznaczony Orderem Św. Równej Apostołom Marii Magdaleny
2025-07-15 12:30:00
Kancelaria Prezydenta Miasta
Odznaczenie wręczył Jego Ekscelencja Atanazy, Prawosławny Biskup Łódzki i Poznański, który celebrował niedzielną liturgię. Order został nadany decyzją Świętego Soboru Biskupów Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego z błogosławieństwa Jego Eminencji Sawy, Metropolity Warszawskiego i całej Polski.
Order Świętej Marii Magdaleny to jedno z najwyższych odznaczeń w Polskim Autokefalicznym Kościele Prawosławnym, przyznawane za szczególne zasługi dla Cerkwi i jej wiernych. Uhonorowanie prezydenta Kalisza stanowi wyraz wdzięczności za jego życzliwość, wsparcie oraz zaangażowanie na rzecz wspólnoty prawosławnej w mieście.
Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,
wrzuć nam coś do kapelusza :)
Wdzięczny Zespół Calisia.pl