Polityka

"Prezydent dorzuca pieniądze na nową limuzynę służbową" - radny Dariusz Grodziński o decyzjach na sesji RM

2020-09-24 20:30:00 BK

24 września po Sesji Rady Miasta zawrzało. Radni Klubów Lewicy i Koalicji Obywatelskiej odrzucili forsowane przez prezydenta przesunięcia w budżecie miasta. Sprawę komentuje radny Dariusz Grodziński, który odniósł się do oświadczenia UM Kalisza ws. śmieci a także apelu prezydenta do radnych i mieszkańców. 

fot. arch. MW
fot. arch. MW
Szantażowanie radnych i straszenie mieszkańców jakimś Armagedonem śmieciowym jest publiczną nieodpowiedzialnością i bezpardonową polityką ze strony prezydenta Kinastowskiego - mówi Dariusz Grodziński.
 
- Uspokajam mieszkańców Kalisza, że umowy na odbiór odpadów komunalnych obowiązują. W budżecie są pieniądze do dyspozycji prezydenta, zarówno w rezerwie ogólnej, jak i w możliwości przesuwania środków finansowych zarządzeniem, w ramach danego działu klasyfikacji budżetowej, bez udziału radnych. Nawet jeśli tymi 9,5 mln zł teraz nie trzeba będzie obciążyć mieszkańców, to na pewno tak zindeksowana kwota pojawi się w projekcie budżetu Kalisza na 2021 rok. W ślad za tym pójdzie uchwała w sprawie podwyżek za śmieci dla mieszkańców. Zapewniam, zatem wiemy o co walczymy. A walczymy o transparentność, gospodarność i profesjonalizm. Skoro tego nie wyprosiliśmy współpracą, trzeba wywalczyć mieczem. Nadzór nad gospodarką odpadami komunalnymi powinien być systematyczny, merytoryczny, przejrzysty, zrozumiały i przede wszystkim udokumentowany radnym. Na chwilę obecną wygląda to tak, jakby jedyną formą nadzoru były rozstrzygnięcia przetargowe raz na dwa lata i podzielenie tej kwoty na mieszańców miasta, bez względu na to jaka ona by była. Prezydent insynuujący, że jesteśmy przeciwko inwestycjom, o które sami często zabiegaliśmy chyba celowo połączył je w jednej uchwale, z tak źle przygotowanym materiałem o zwiększeniu budżetu na odpady komunalne. Dorzucił do tego pieniądze na nową limuzynę służbową dla siebie, o czym nie raczył wspomnieć. A przebrnąwszy przez ten teatrzyk polityczny odnoszę wrażenie, że chyba to go jednak go najbardziej boli - komentuje radny KO.
 
 
 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ