Społeczne

Preston i Kalisz uczciły 30-lecie

2019-09-10 09:44:09 red za UM Kalisz

W dniach 7 i 8. września Kalisz odwiedziła oficjalna delegacja z partnerskiego Preston w składzie: Burmistrz - David Borrow, towarzysząca mu Stacey Thoburn, szef urzędu - Adrian Phillips oraz Trisha Rollo i Brian Rollo – były burmistrz – oboje z Preston Twinning Partnerships.

fot. UM Kalisz
fot. UM Kalisz

Okazją do spotkania w Kaliszu było przypadające na ten rok 30-lecie współpracy Kalisza i Preston. Oficjalne uroczystości odbyły się w niedzielę 8. września w ratuszu. Oprócz władz miasta i przedstawicieli Rady Miasta: Krystiana Kinastowskiego, Grzegorza Kulawinka, dr inż. Janusza Pęcherza oraz Mirosława Gabrysiaka uczestniczyli w nim również Mariusz Witczak – naczelnik Wydziału Edukacji, Izabela Grześkiewicz – kierownik Biura Rewitalizacji, dr Joanna Dudek – dyrektorka galerii J. Tarasina, Jakub Seydak – fotografik, Monika Napadłek z Biura Współpracy z Zagranicą PWSZ oraz przedstawiciele Pierwszego Kaliskiego Klubu Golfowego: Katarzyna Mak – wiceprezes oraz Lech Natkowski – kapitan.


Po części oficjalnej goście spędzili czas na rozmowach roboczych. Szczególnym zainteresowaniem z ich strony cieszył się temat rewitalizacji, zaprezentowany przez Izabelę Grześkiewicz. Przedstawiciele Preston przedstawili propozycje współpracy dla uczniów i studentów, artystów oraz sportowców.

Burmistrz David Borrow wraz z resztą delegacji zwiedzali Kalisz zabytkowym autobusem, obejrzeli zbiory zgromadzone w Skarbcu, usłyszeli historię Baszty Dorotki i zobaczyli Prosnę z perspektywy łodzi motorowej. W sobotę na ulicy Niecałej mieli okazję poczuć atmosferę Kalisza z XIX i XX wieku, a wieczorem mogli zobaczyć kaliskich aktorów w premierowym spektaklu „Człowiek z Oklahomy”.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ