Kultura

Premiera książki "W krainie pamięci"

2021-05-31 09:30:00 red.

Wydarzenie

Wydarzenie już się odbyło.

Zapraszamy na premierę książki Stanisława Małyszki pt. "W krainie pamięci. Kaliskie cmentarze i miejsc pochówku dawniej i dziś". Spotkanie odbędzie się 11 czerwca o godzinie 17:00 na otwartym terenie z zachowaniem reżimu sanitarnego. 

MOZK
MOZK

Stanisław Małyszko - etnograf, dyplomowany archiwista, wieloletni pracownik urzędu ochrony zabytków. Badacz budownictwa folwarcznego i ludowego, dziejów wsi południowo-wschodniej Wielkopolski, cmentarzy oraz kapliczek, figur i krzyży przydrożnych. Autor licznych artykułów naukowych i popularno-naukowych, kilkunastu książek, w tym: trzech tomów serii wydawniczej Majątki wielkopolskie (Szreniawa 1994, 1996, 2000), Zabytkowe cmentarze przy Rogatce w Kaliszu (Kalisz 2003, II wyd. 2012), Jedlec na przestrzeni wieków (Kalisz 2009, II wyd. 2014), Z dziejów Krzywosądowa i okolic (Gołuchów 2010), Tursko i okolice (Gołuchów 2012), Z dziejów Jastrzębnik i sąsiednich wsi (Kalisz 2013), Czerminek, Czechel, Kucharki, Szkudła – zarys dziejów (Gołuchów 2015, II wyd. 2017), Przydrożne kapliczki, figury i krzyże na terenie gminy Blizanów (Bydgoszcz 2016), Przydrożne znaki wiary na terenie gminy Gołuchów (Gołuchów 2017) oraz Na skraju Puszczy Pyzdrskiej. Wsie parafii Lipe na przestrzeni wieków. (Blizanów 2017)

Otrzymał liczne wyróżnienia i nagrody, m.in. dwukrotnie nagrodę Prezydenta Kalisza za osiągnięcia w dziedzinie ochrony i upowszechniania dziedzictwa narodowego (1995, 2001 r.), nagrodę Starosty Pleszewskiego (1999 r.), „Laur Kultury” Starosty Ostrowskiego (2016 r.). Odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Złotą Odznaką „Za opiekę nad zabytkami” (2007 r.). Laureat stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury w 2017 r.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ