Polityka

Premier z wizytą w Nowych Skalmierzycach [zdjęcia]

2019-09-14 20:30:00 BK

Premier Mateusz Morawiecki przyjechał 14 września do Nowych Skalmierzyc, gdzie odwiedził spółdzielnię Lazur, producenta serów pleśniowych.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

- Serce rośnie jak się widzi taką działalność spółdzielczą. Spółdzielnia Lazur obchodzi w tym roku swoje 90 urodziny. Należy pogratulować takiego długiego trwania i rozwoju, a rozwój jest fenomenalny. Udało się stworzyć bardzo dobrą firmę, która eksportuje 30 procent swoich wyrobów, zatrudnia ponad 180 osób , a jej spółdzielcami jest 70 rolników – mówił premier Mateurz Morawiecki. - To właśnie z takich firm, spółdzielni jak ta składa się polska gospodarka. Kręgosłup gospodarki składa się z właśnie takich kręgów.

Premier pochwalił polskich przedsiębiorców, ich sukcesy w Europie związane z wciąż rosnącym eksportem. Zapytany o obwodnicę dla Kalisza, w ramach programu budowy 100 obwodnic, nie przedstawił żadnych konkretnych planów.

- W czasach naszych poprzedników obwodnic powstawało tyle co kot napłakał. Musimy mieć rzeczywiście możliwość kontynuacji naszego programu, dlatego staramy się o głosy wyborców z pokorą, z również z pewną perspektywą i pokazywaniem tego, co się udało do tej pory zrobić. Przeznaczamy nowe środki odzyskane z rąk przestępców,a trzeba przypomnieć, że spółdzielnie takie jak ta traciły właśnie przez "karuzele vatowskie" - mówił premier.

Po spotkaniu premier po raz pierwszy udał się do Pleszewa. Szef rządu Mateusz Morawiecki zaczął swoją wizytę od złożenia kwiatów pod pomnikiem Powstańca Wielkopolskiego na rynku. 

Przeglądaj zasoby calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ