Sport

Prawe skrzydło bez zmian

2022-06-23 12:00:00 Energa MKS Kalisz

Mateusz Góralski i Michał Drej stanowiący o sile tej pozycji w naszym klubie na przestrzeni ostatnich dwóch sezonów pozostają w Kaliszu. W minionej kampanii zdobyli łącznie 117 bramek wydatnie przyczyniając się do 6. miejsca na koniec sezonu PGNiG Superligi.

Energ MKS Kalisz
Energ MKS Kalisz

Dla Michała będzie to ósmy sezon w Kaliszu, do tej pory rozegrał w naszych barwach 194 mecze, w których zdobył 530 bramek. Awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w sezonie 2016/17 pamięta z parkietu, a później rok po roku walczył razem z zespołem o coraz wyższe cele. W sezonie 2021/22 rzucił 42 bramki, cały czas jest również ważnym ogniwem obrony, a jego rola w szatni jako zawodnika z największym stażem w klubie również jest nieoceniona. 

Mateusz z kolei dołączył do naszego zespołu przed sezonem 2020/21 z Orlen Wisły Płock właściwie z miejsca stając się ważnym ogniwem i jednym z czołowych strzelców, zdobywając między innymi 9 bramek w pierwszym w historii wygranym meczu z Górnikiem Zabrze, dodatkowo rozgrywanym na terenie przeciwnika. W pierwszym sezonie był najlepszym strzelcem zespołu, w ostatnim został wstrzymany przez kontuzję, która wykluczyła go z gry na 3 miesiące, ale i tak zdołał zdobyć 75 bramek.

W przyszłym sezonie swoją pracę w klubie będzie kontynuował trener Paweł Noch. Do tej pory kontrakty przedłużyli Maciej Pilitowski, Konrad Pilitowski, Piotr Krępa, Mateusz Kus i Kamil Pedryc. Informowaliśmy również o pozyskaniu Jana Hrdlicki, Krzysztofa Szczeciny, Jędrzeja Zieniewicza, Patryka Biernackiego i Wiktora Karpińskiego.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować