Społeczne

Pracownicy socjalni świętowali swój dzień [zdjęcia]

2019-11-21 16:00:00 BK

21 listopada kaliszanie świętowali Dzień Pracownika Socjalnego. W sali kryształowej w Komodzie odbyła się uroczystość, podczas której gościli dyrektorzy oraz przedstawiciele instytucji społecznych, wiceprezydent Grzegorz Kulawinek oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Kalisza.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Na uroczystość zorganizowaną z okazji dzisiejszego święta zaprosiła Eugenia Jahura, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu. W obchodach uczestniczyli przedstawiciele Rady Miasta Kalisza – Elżbieta Dębska i Zbigniew Włodarek oraz skarbnik Miasta Irena Sawicka, sekretarz Miasta Stefan Kłobucki, reprezentanci Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych UM, instytucji i placówek współpracujących z Miastem i MOPS-em oraz pracownicy socjalni. 

- Dziękuję za trud, wysiłek i zaangażowanie włożone w pracę na rzecz drugiego człowieka – mówił, w imieniu prezydenta Krystiana Kinastowskiego, wiceprezydent Grzegorz Kulawinek podczas uroczystego spotkania. - Pracowników socjalnych cechują nie tylko odpowiednia wiedza i doświadczenie, ale także wrażliwość, empatia, szacunek, zrozumienie. Rozwiązują Państwo problemy swoich podopiecznych, pomagają pokonywać tragedie i nieszczęścia. Taka postawa zasługuje na najwyższe uznanie. Dajecie uśmiech, siłę i wsparcie, niech dobro wraca do Państwa w postaci życzliwości ze strony podopiecznych. Życzę wszystkim pracownikom socjalnym wytrwałości w realizacji działań, niegasnącego zapału, zdrowia i pogody ducha.

Uczestnicy wysłuchali wykładu ppłka Mirosława Kuświka. Imprezę uświetnił występ zespół Piano Song.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ