Społeczne

Pracownicy socjalni świętowali swój dzień [zdjęcia]

2019-11-21 16:00:00 BK

21 listopada kaliszanie świętowali Dzień Pracownika Socjalnego. W sali kryształowej w Komodzie odbyła się uroczystość, podczas której gościli dyrektorzy oraz przedstawiciele instytucji społecznych, wiceprezydent Grzegorz Kulawinek oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Kalisza.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Na uroczystość zorganizowaną z okazji dzisiejszego święta zaprosiła Eugenia Jahura, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu. W obchodach uczestniczyli przedstawiciele Rady Miasta Kalisza – Elżbieta Dębska i Zbigniew Włodarek oraz skarbnik Miasta Irena Sawicka, sekretarz Miasta Stefan Kłobucki, reprezentanci Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych UM, instytucji i placówek współpracujących z Miastem i MOPS-em oraz pracownicy socjalni. 

- Dziękuję za trud, wysiłek i zaangażowanie włożone w pracę na rzecz drugiego człowieka – mówił, w imieniu prezydenta Krystiana Kinastowskiego, wiceprezydent Grzegorz Kulawinek podczas uroczystego spotkania. - Pracowników socjalnych cechują nie tylko odpowiednia wiedza i doświadczenie, ale także wrażliwość, empatia, szacunek, zrozumienie. Rozwiązują Państwo problemy swoich podopiecznych, pomagają pokonywać tragedie i nieszczęścia. Taka postawa zasługuje na najwyższe uznanie. Dajecie uśmiech, siłę i wsparcie, niech dobro wraca do Państwa w postaci życzliwości ze strony podopiecznych. Życzę wszystkim pracownikom socjalnym wytrwałości w realizacji działań, niegasnącego zapału, zdrowia i pogody ducha.

Uczestnicy wysłuchali wykładu ppłka Mirosława Kuświka. Imprezę uświetnił występ zespół Piano Song.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ