Społeczne

Poznajcie bohaterów Wigilii na Kaliskim Rynku

2020-11-21 20:00:00 Zostań Aniołem

Jak co roku powoli zbliżamy się do Wigilii na kaliskim rynku. Tym razem z przyczyn oczywistych ta edycja odbędzie się on line i gramy dla kolejnej piątki bohaterów. Chcemy ich wesprzeć, dać nadzieję na lepsze jutro. Przedstawiamy ich sylwetki.

Zostań Aniołem
Zostań Aniołem

Mieszkam w Kaliszu. Kiedy miałam 2 lata zmarła moja mama i zostałam sama z tatą. W Boże Narodzenie  trafiłam do szpitala z powodu bólu brzuszka. Wtedy zdiagnozowano u mnie 10-centymetrowy nowotwór złośliwy nerki. Tego samego dnia przewieziono mnie do szpitala w Poznaniu, gdzie przebywam do dzisiaj. Od grudnia przyjmuję chemię, żeby ten złośliwiec się zmniejszył, wtedy Pani Doktor będzie mogła przeprowadzić operację i go usunąć. – Michalina. 

Karina, druga bohaterka tegorocznej edycji. Wszystko zaczęło się półtora roku temu. - W lutym zdiagnozowano u mnie nowotwór złośliwy jelita grubego z przerzutami do wątroby. Życie moje i moich bliskich przewróciło się do góry nogami. Dom, miejsce pracy, normalne dotąd codzienne funkcjonowanie zastąpił szpital, kolejne wizyty u specjalistów, poszukiwania metod leczenia i źródeł wiedzy na temat choroby i sposobów walki z nią. Kilkanaście miesięcy upłynęło i nadal upływa na przyjmowaniu kolejnych dawek chemioterapii i przyjmowaniu leków, które mogłyby przynajmniej powstrzymać rozwój choroby.

 

Paweł, przedsiębiorca

Rok temu usłyszałem wyrok - Glejak G4. Był to dla mnie i całej mojej rodziny bardzo trudny okres. Choć przeciwnik jest wyjątkowo nierówny, nie poddaje się i będę walczyć! Będę walczyć o siebie, rodzinę. Glejak wielopostaciowy G4 to wyjątkowy potwór. Walka z nim jest bardzo trudna i wymaga wielu konsultacji, wyjazdów, badań, pobytów w klinikach etc. Wiąże się to jednak z bardzo dużymi wydatkami.

Sylwia, na co dzień uczennica Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 19, wymagająca ciągłej rehabilitacji, a także wsparcia terapeutycznego. Wychowywana jest przez tatę, który dzielnie ją wspiera w jej codziennym życiu. Uwielbia budować, malować i rysować.

Zuzia najmłodsza uczestniczka tegorocznej Wigilii, podopieczna Fundacji Papilio, wymaga ciągłego wsparcia terapeutycznego. Każdego z nas jest wstanie oczarować pięknym uśmiechem. 

 

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ