Pożar w budynku przy ul. Górnośląskiej [Zdjęcia i wideo z drona]

2019-03-03 12:42:00 red

W budynku przy ul. Górnośląskiej 64 wybuchł pożar. Na miejscu zdarzenia pracowało 7 zastępów straży pożarnej. Po kilku godzinach intensywnej akcji opanowano sytuację. Całe szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

fot. JM
fot. JM

Prawdopodobnie ogień pojawił się w dolnych kondygnacjach budynku przy ul. Górnośląskiej 64 i przedostał się na górę przewodami technicznymi. W momencie podjazdu straży pożarnej płomienie były widoczne na dachu budynku. W akcji bierze udział 7 zastępów straży pożarnej. Sytuacja w tej chwili jest opanowywana, do budynku wtłaczana jest woda. Na miejscu są przedstawiciele pogotowia gazowego. Na miejscu jest również właściciel mieszczącej się w budynku firmy.

Jak dowiedzieliśmy się, wzorowo zadziałał system ostrzegania o pożarze, zamontowany w budynku dwa lata temu. Straż pożarna otrzymała zgłoszenie automatycznie, dlatego reakcja była niemal natychmiastowa.

Strażacy musieli sprawdzić pomieszczenia wewnątrz całego budynku, co wymagało sforsowania kilku par drzwi.

Pomieszczenia znajdujące się w pionie nad pizzerią mieszczącą się na parterze są zalane dużą ilością wody, trzeba się więc liczyć ze stratami.

Wideo z drona autorstwa Kaliszbydron – TUTAJ.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ