Społeczne

Pożar pustostanu przy ulicy Złotej. W akcji cztery zastępy straży pożarnej.

2022-08-08 12:00:00 red za PSP Kalisz/st. kpt. Łukasz Portasiak

Po godz. 13.00 w niedzielę, 7 sierpnia doszło do pożaru w jednym z pustostanów przy ul. Złotej w Kaliszu.

fot. st. sekc. Jacek Walczak
fot. st. sekc. Jacek Walczak

W niedzielę, 7 sierpnia około godziny 13.35 do stanowiska kierowania KM PSP w Kaliszu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku przy ulicy Złotej w Kaliszu. - Na miejsce zostały zadysponowane 3 zastępy z JRG-1 w Kaliszu oraz zastęp OSP Dobrzec. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia w wyniku rozpoznania stwierdzono, że pożarem objęte jest wnętrze murowanego opuszczonego budynku o wymiarach 5x5 m oraz częściowo drewniany dach pokryty papą – informuje st. kpt. Łukasz Portasiak.

Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na podaniu łącznie dwóch prądów wody w natarciu po palące się wnętrze oraz dach budynku. - Po ugaszeniu pożaru strażacy wyposażeni w sprzęt OUO oraz kamery termowizyjne sprawdzili budynek pod kątem obecności osób poszkodowanych- budynek był pusty, oraz obecnych zarzewi ognia w celu ich dogaszenia. Część spalonego lub opalonego poszycia dachu rozebrano przy pomocy piły mechanicznej oraz sprzętu burzącego. Po potwierdzeniu braku zarzewi ognia działania zastępów Straży Pożarnej zostały zakończone – dodaje st. kpt. Łukasz Portasiak.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować