Pożar mieszkania na ul. Harcerskiej. Poszkodowana 13-osobowa rodzina

2019-02-04 09:00:00 BK

W jednym z mieszkań w kamienicy na ul. Harcerskiej wybuchł pożar. 13-osobowa rodzina – 2 dorosłych i 11 dzieci opuściło budynek przed przyjazdem strażaków.

fot. ilustracyjne BK
fot. ilustracyjne BK

Do zdarzenia doszło 3 lutego, przed godziną 17:00.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie, że z mieszkania na 1 piętrze wydobywa się dym. W łazience miało dojść do wybuchu pożaru – wyjaśnia st. kpt. Radosław Marek, rzecznik KM PSP Kalisz. - Na szczęście mieszkańcy – 2 dorosłych i 11 dzieci opuścili mieszkanie przed naszym przybyciem. Strażacy wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych weszli do mieszkania by opanować pożar. Sprawdzone zostały również inne mieszkania i klatka schodowa pod kątem obecności tlenku węgla.

Pomocy dzieciom udzielili strażacy, którzy schronili je w wozach strażackich oraz obdarowali maskotkami. Później z pomocą przybył Urząd Miasta, który podstawił autobus KLA dla mieszkańców. Na miejscu byli również przedstawiciele Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kaliszu oraz dyrektor Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych.

Łazienka spłonęła doszczętnie. Strażakom udało się opanować pożar i wywietrzyć mieszkanie. W akcji brało udział 5 zastępów PSP w tym 16 strażaków. Na miejscu była również pomoc medyczna, policja oraz pogotowie energetyczne.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ