Społeczne

Powstanie nowe osiedle na ul. Poligonowej. Do zagospodarowania jest 70 hektarów

2020-01-28 11:00:00 BK

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego w Kaliszu, na ul. Poligonowej, na obszarze 70 hektarów powstanie zabudowa wielorodzinna, jednorodzinna, lokale usługowe oraz tereny rekreacyjne. Teren znajduje się po drugiej stronie ulicy względem osiedla Złote Łąki.

Poligonowa
Poligonowa

- Na tym terenie zaprojektowaliśmy zabudowę mieszkaniową wielorodzinną niskiej intensywności, do 12 m oraz zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Funkcję te będą przeplatać się z funkcją usługową. Zostaną wydzielone też wolnostojące funkcje usługowe. Pojawi się sieć dróg publicznych, będą zaprojektowane również funkcje zielone sportu i rekreacji. Część terenu zostanie przeznaczona na oświatę i służbę zdrowia - mówi Agnieszka Wypych, zastępca Naczelnika Wydziału Budownictwa, Architektury i Urbanistyki Urzędu Miasta.

Takie osiedle może rozrastać się w ciągu kilkunastu lat. Uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego przez Radę Miasta otwiera możliwość inwestowania i składanie wniosków o pozwolenie na budowę do Wydziału Budownictwa. 

Wszystkie działki są własnością prywatną. Miasto nie posiada w tym miejscu swoich gruntów. Ograniczona została powierzchnia sprzedażowa. Na tym terenie nie może powstać galeria handlowa o powierzchni powyżej 2000 m2.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ