Społeczne

Powstanie nowe osiedle na ul. Poligonowej. Do zagospodarowania jest 70 hektarów

2020-01-28 11:00:00 BK

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego w Kaliszu, na ul. Poligonowej, na obszarze 70 hektarów powstanie zabudowa wielorodzinna, jednorodzinna, lokale usługowe oraz tereny rekreacyjne. Teren znajduje się po drugiej stronie ulicy względem osiedla Złote Łąki.

Poligonowa
Poligonowa

- Na tym terenie zaprojektowaliśmy zabudowę mieszkaniową wielorodzinną niskiej intensywności, do 12 m oraz zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Funkcję te będą przeplatać się z funkcją usługową. Zostaną wydzielone też wolnostojące funkcje usługowe. Pojawi się sieć dróg publicznych, będą zaprojektowane również funkcje zielone sportu i rekreacji. Część terenu zostanie przeznaczona na oświatę i służbę zdrowia - mówi Agnieszka Wypych, zastępca Naczelnika Wydziału Budownictwa, Architektury i Urbanistyki Urzędu Miasta.

Takie osiedle może rozrastać się w ciągu kilkunastu lat. Uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego przez Radę Miasta otwiera możliwość inwestowania i składanie wniosków o pozwolenie na budowę do Wydziału Budownictwa. 

Wszystkie działki są własnością prywatną. Miasto nie posiada w tym miejscu swoich gruntów. Ograniczona została powierzchnia sprzedażowa. Na tym terenie nie może powstać galeria handlowa o powierzchni powyżej 2000 m2.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ