Kultura

Powstała wirtualna galeria "kalisz.gallery"

2020-09-29 21:00:00 Szymon Ratajczyk (Kalisz.gallery)

W sieci powstała wirtualna galeria "kalisz.gallery" przeznaczona do prezentowania dzieł regionalnych twórców sztuk wizualnych. To odpowiedź artystów na trudną sytuację związaną z pandemią SARS-CoV-2. Dzięki tej inicjatywie, lokalni twórcy będą mogli bezpłatnie opublikować swoje prace i wystawiać je w bezpieczny sposób dla szerszej grupy odbiorców.

Kalisz.gallery
Kalisz.gallery

Informacja o wybuchu światowej pandemii SARS-CoV-2 zmieniła życie każdego, wprowadzając niepokój i strach do niemal wszystkich codziennych czynności. Nikt nie wie, jak sytuacja epidemiczna będzie kształtować się w przyszłości, czy wkrótce wszystko wróci do normalności, czy czeka nas kolejny lockdown… Nowa rzeczywistość uderzyła również w artystów. Jednakże w sytuacjach kryzysowych rodzi się kreatywność. Stąd wykiełkował pomysł na stworzenie łatwo dostępnego, a przede wszystkim bezpiecznego miejsca, które umożliwi dalsze prezentowanie dzieł regionalnych twórców sztuk wizualnych. W ten sposób, w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – „Kultura w sieci”, powstała multimedialna galeria Kalisz.gallery. Przestrzeń ta ma pomóc lokalnym artystom w przetrwaniu trudnego i niepewnego czasu pandemii, a przy okazji umożliwi mieszkańcom bezpieczne zapoznawanie się z twórczością lokalnych, często nieistniejących w powszechnej świadomości, twórców.

Jeśli tworzysz szeroko pojęte sztuki wizualne (fotografia, malarstwo, rzeźba, ceramika, performance) w Kaliszu lub okolicach, bądź też pochodzisz z regionu kaliskiego, i chciałbyś zaprezentować swoją twórczość – zachęcamy do kontaktu! Podeślij swoje elektroniczne portfolio, napisz krótko o sobie, a także co chciałbyś zaprezentować. Możliwość publikacji prac w Kalisz.gallery jest w pełni bezpłatna!

Link do galerii: https://kalisz.gallery/ 

Więcej informacji pod adresem: https://kalisz.gallery/o-galerii/ 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ