Powstają trzy multimedialne opowieści o Kaliszu

2018-09-10 10:04:00 Monika Frątczak

Za nami trzy weekendy warsztatów realizowanych przez Fundację Rozwoju Inicjatyw Kreatywnych w ramach projektu „Multimedialny Kalisz”. Do udziału w warsztatach zgłosiło się 25 osób, z czego ostatecznie w projekcie wzięło udział 20. Warsztaty poprowadzili reporterzy z grupy dziennikarskiej Outriders – Jakub Górnicki, Rafał Hetman oraz Arkadiusz Sołdon.

fot. Adrian Jarzębowski
fot. Adrian Jarzębowski

Każda z trzech grup pracowała nad jednym z wybranych tematów:

- była Fabryka Pianin i Fortepianów Calisia,
- kanał Babinka
- zapomniane kamienice.

Uczestnicy zastanawiali się co powinno wejść w skład reportażu i jaką formę powinien przybrać, zbierali także niezbędne materiały. Reportaże opublikowane zostaną za kilka tygodni na stronie projektu omg.kalisz.pl. Będą promowane zarówno w środowisku lokalnym jak i ogólnopolskim, przez Fundację FRIK i grupę Outriders.

W oczekiwaniu na opowieści multimedialne Fundacja FRIK zaprasza na stronę omg.kalisz.pl, na której mieszkańcy miasta od 2 lat zamieszczają swoje reportaże na temat Kalisza.

Partnerem projektu jest WPA w Kaliszu UAM w Poznaniu oraz międzynarodowa grupa dziennikarska Outriders. Projekt jest dofinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ