Powraca temat mafii hazardowej

2011-04-08 00:15:38 Aga

Od 5 lat Sąd Rejonowy w Jarocinie próbuje rozpocząć proces przeciwko osobom związanym z tzw. mafią hazardową. Jej członkowie wstawiali do klubów maszyny, które miały być grami zręcznościowymi a w efekcie za wygraną wypłacali pieniądze.

Problem polega na tym, że nigdy przed sądem nie stawili się wszyscy oskarżeni. W sumie było ich 32 mówi zastępca prokuratora Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim Janusz Walczak: wobec części nich postępowanie przed sądem zostało już zakończone, osoby te dobrowolnie poddały się karze. Pozostało jednak do osądzenia 16 osób. W stosunku do nich postępowanie sądowe dotychczas, pomimo upływu 5 lat nie rozpoczęło się, nie doszło do odczytania aktu oskarżenia. Ostatnia rozprawa odbyła się w tym tygodniu. Teraz na sali nie zjawił się jeden z obrońców i poszukiwana listem gończym matka przywódcy grupy. Sąd w trakcie postępowania podejmował próby zmierzające do zapewnienia wstawiennictwa oskarżonych. Stosowane były m.in. środki w postaci tymczasowego aresztowania, listy gończe. Powyższe z uwagi na znaczną ilość podejrzanych, oskarżonych nie dały jednak rezultatu, nie udało się rozpocząć postępowania.
W trakcie prowadzonego śledztwa tymczasowe aresztowanie stosowano wobec 12 podejrzanych. W chwili kierowania aktu oskarżenia nadal tymczasowo aresztowane były 2 osoby. Śledztwo prowadzone było przez okres 2 lat. W tym czasie zdołano przesłuchać w charakterze świadków ponad 700 osób. Dotychczas nie doszło do odczytania aktu oskarżenia.
Działania podejmowane przez sąd w postaci stosowania środków zapobiegawczych a także listów gończych nie doprowadziły do pozytywnego rezultatu i nadal proces czeka na rozpoczęcie.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ