Motoryzacja

Powiat Kaliski z dofinansowaniem na realizację 8 przejść dla pieszych

2021-07-30 15:00:00 Monika Witczak/Starostwo Powiatowe

Powiat Kaliski otrzymał środki finansowe w ramach naboru wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg zadań powiatowych i gminnych mających na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych. Powiat Kaliski otrzymał środki na realizację 8 przejść dla pieszych. Całkowita wartość inwestycji opiewa na kwotę ok. 760 tyś złotych, z czego kwota dofinansowania wyniesie 80 % inwestycji, tj. 608 tyś zł. Prace zaplanowano do wykonania maksymalnie w ciągu 12 miesięcy.

źródło: powiat.kaliski.pl
źródło: powiat.kaliski.pl

28 lipca 2021r. Wojewoda Wielkopolski opublikował listę inwestycji, które otrzymają wsparcie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg zadań powiatowych i gminnych mających na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych na rok 2021. Poziom dofinansowania z RFRD dla zadań wyniósł 80 proc. kosztów realizacji zadania.

Celem realizacji zadania jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, a w szczególności ruchu pieszych, w obszarze oddziaływania wskazanego przejścia dla pieszych, a tym samym poprawa jakości życia mieszkańców danej miejscowości, zgodnie z minimalnymi kryteriami klasyfikacji i zakresem przedmiotowym zadań do dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych.

Zadania obejmują przebudowę istniejących przejść oraz budowę nowych przejść dla pieszych m.in. poprzez wykonanie:

- przebudowę/budowę przejścia dla pieszych

- przebudowę istniejących/ budowę chodników stanowiących dojście do projektowanego przejścia dla pieszych wraz z rampami krawężnikowymi oraz systemem fakturowych oznaczeń nawierzchni

- oświetlenia przejścia dla pieszych

- oznakowania aktywnego na przejściu dla pieszych

- radaru z tablicą zmiennej treści (aktywną) informującą o prędkości ruchu pojazdów

- wykonanie pasów wibracyjno- akustycznych

Lista dofinansowanych inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla Powiatu Kaliskiego:

  1. Przebudowa skrzyżowania drogi powiatowej nr 4630P oraz 4626P w m. Chełmce w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszych,

  2. Przebudowa drogi powiatowej nr 4628P w m. Cienia Pierwsza w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszych,

  3. Przebudowa drogi powiatowej nr 4609P w m. Dębe w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszych,

  4. Przebudowa drogi powiatowej nr 4342P w m. Długa Wieś Druga w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszych,

  5. Przebudowa drogi powiatowej nr 4621P w miejscowości Marchwacz w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszych,

  6. Przebudowa drogi powiatowej nr 4594P w m. Morawin w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszych,

  7. Przebudowa drogi powiatowej nr 4630P w m. Wolica w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszych,

  8. Przebudowa drogi powiatowej nr 4584P w m. Zbiersk w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszych.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ