Społeczne

Powiat Kaliski wraz z gminami przekaże 170 000 zł dla szpitali na pomoc w walce z koronawirusem

2020-03-25 18:00:00 red za Marta Wolarz/Starostwo Powiatowe

Radni powiatu kaliskiego obradowali w środę w formie zdalnej poprzez system e-sesja. Dzięki temu została podjęta uchwała, która umożliwia przekazanie środków finansowych dla szpitali z regionu.

fot. Starostwo Powiatowe w Kaliszu
fot. Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Środki przekazane przez Powiat Kaliski to 40 000 zł z przeznaczeniem na zakup sprzętu i aparatury medycznej dla Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy k/Kalisza oraz 30 000 zł – na zakup materiałów związanych z zapobieganiem przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w tym szpitalu.

Powiat Kaliski wspólnie z gminami powiatu dofinansuje również zakup respiratora, kardiomonitora oraz łóżka dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu w związku z zaistniałą pandemią koronawirusa. Na ten cel powiat przekazał dzisiaj 12 000 zł a poszczególne gminy zobowiązały się dołożyć każda po 8 000 zł. co łącznie da kwotę 100 000 zł.

Z chęcią pomocy w walce z koronawirusem zgłosili się również przedsiębiorcy z terenu powiatu kaliskiego, przekazując darowizny na konto szpitali a także pomoc rzeczową. Firma AWW Wawrzyniak przekazała Szpitalowi w Wolicy oraz Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu duże ilości środka dezynfekującego na bazie alkoholu. Firmy szyją również maseczki dla szpitali.

Można cały czas wpłacać darowizny na konto Wojewódzkiego Zespolonego Szpitala w Kaliszu prowadzone w Santander Bank Polska S.A., 5 Oddział w Kaliszu o numerze 72 1500 1432 1214 3002 2173 0000.

Jak informuje Starosta Kaliski Krzysztopf Nosal - W tej trudnej sytuacji w jakiej się znaleźliśmy każda pomoc jest potrzebna. Bardzo się cieszę, że dzięki dzisiejszej sprawnej współpracy Radnych mogliśmy odbyć Sesję a przede wszystkim podjąć tak ważne uchwały, dzięki którym wsparcie otrzymają nasze szpitale z regionu. Oprócz podejmowanych działań związanych z rozprzestrzeniająca się pandemią koronawirusa, Powiat Kaliski realizuje również swoje zadania ustawowe. Pogoda pozwala na realizacje kolejnych inwestycji drogowych. Aktualnie kontynuujemy przebudowę drogi Szulec –Rajsko – Oszczeklin oraz budowę ścieżek rowerowych – aktualnie na trasie Opatówek –Trojanów. Pracownicy Wydziału Dróg wykonują również naprawy ubytków masą na gorąco na drodze Kokanin – Piotrów, remontowane są pobocza na odcinkach Opatówek - Brzeziny oraz Skarszew –Rożdżały.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ