Sport

Powalczymy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski!

2020-08-08 13:00:00 www.kalisz.pl

Miasto Kalisz włączy się w rywalizację o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Chęć udziału w zabawie zgłosiło 40 miast. Rywalizacja potrwa przez cały wrzesień, a 1 czerwca rozpocznie się oficjalny trening.

Rowerowa Stolica Polski
Rowerowa Stolica Polski

Akcja motywuje cyklistów z całego kraju do rywalizacji, ale także propaguje aktywny tryb życia. Zachęca do poruszania się na rowerze, zamiast przemieszczania się samochodem. W Kaliszu cykliści mają dwie możliwości – mogą skorzystać z własnych kółek albo z Kaliskiego Roweru Miejskiego. Rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski daje także możliwość poznania swojej małej ojczyzny. Podczas rowerowych wycieczek zwiedzamy zarówno Kalisz, jak i okoliczne możliwości, odkrywając dotąd nam nieznane miejsca, obiekty czy atrakcje.

Walka o tytuł Rowerowej Stolicy Polski prowadzona będzie w oparciu o bezpłatną aplikację. Podczas przejażdżek, mieszkańcy „nabijają” kilometry dla swoich miast. Na koniec rywalizacji są one podliczane. Miasto, które będzie miało ich najwięcej – proporcjonalnie do liczby mieszkańców – wygrywa tytuł Rowerowej Stolicy Polski. W zeszłym zdobyła go Nowa Sól.

Aby dołączyć do zabawy, należy zainstalować bezpłatną aplikację Rowerowa Stolica Polski. Dla systemu Android można pobrać ją TUTAJ(Link do innej strony), a dla systemu IOS – TUTAJ(Link do innej strony). Po zainstalowaniu aplikacji, należy założyć w niej konto. Można to zrobić na dwa sposoby – za pośrednictwem konta na portalu społecznościowym Facebook albo poprzez formularz rejestracyjny. Można wybrać czy korzystać będziemy z pełnej formy aplikacji, czy przystąpimy jedynie do rywalizacji o Rowerową Stolicę Polski. Następnie należy wpisać swoje dane. Są one niezbędne dla weryfikacji najaktywniejszych cyklistów, którzy po zakończeniu akcji zostaną nagrodzeni. Kolejnym krokiem jest wybór dyscyplin sportu – chociaż dla rywalizacji najistotniejsza jest oczywiście jazda na rowerze – oraz potwierdzenie regulaminu. Potem rowerzysta wybiera miasto, dla którego kręcić będzie kilometry. W zakładce RYWALIZACJE wybieramy OFICJALNY TRENING RSP, po czym wskazujemy Kalisz. Jako rodzaj treningu wybieramy OGÓLNY, grupę także OGÓLNĄ i potwierdzamy przyciskiem DOŁĄCZ.

Mając już zainstalowaną aplikację i zarejestrowane konto, jesteśmy gotowi do treningu. Teraz wystarczy już tylko wsiąść na rower, włączyć aplikację, w menu głównym wybrać zakładkę TWOJA AKTYWNOŚĆ, potwierdzić zielonym przyciskiem START i w drogę!

Treningowa aktywność rozpocznie się 1 czerwca i potrwa do połowy sierpnia. Zarejestrowani uczestnicy zostaną podczas wrześniowej rywalizacji automatycznie przypisani do miast, które wybrali.

Organizatorem akcji jest Miasto Bydgoszcz. Patronat honorowy nad nią objęła Polska Organizacja Turystyczna. O kolejnych szczegółach akcji będziemy informować na bieżąco. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej rywalizacji www.rowerowastolicapolski.pl (Link do innej strony).

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ