Społeczne

Potrzebna pilna pomoc dla rodziny z Liskowa. Liczy się każde wsparcie! [Wideo]

2021-02-18 13:52:46 BK

Rodzina z trójką dzieci z Liskowa (dwoje z nich wyszło tymczasowo z domu dziecka), potrzebuje pilnie wsparcia, które zapewni im godne warunki do życia. Potrzebne są m.in. ubrania, koce, kosmetyki, czy wyposażenie domu. Liczy się każda pomoc!

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

 - W imieniu naszej Fundacji, mam przyjemność przekazać ten laptop, który umożliwi zdalną naukę najstarszemu z rodzeństwa. Będziemy się starali pomóc Waszej rodzinie w trudnej drodze do stabilizacji życiowej - powiedział Robert Mróz założyciel Fundacji Odmrozić Serca, przekazując komputer na ręce najstarszego z rodzeństwa - Trafiliśmy na Waszą rodzinę dość przypadkowo, ale taka właśnie pomoc jest celem naszej fundacji. Dzieci zamiast w Domu Dziecka, na razie warunkowo są z rodzicami. Ale podczas kiedy Dom Dziecka zapewnia wszystko co potrzeba, pobyt w domu rodzinnym w którym jest sporo braków, stanowi wyzwanie. Ale najbardziej liczy się, że będziecie razem jako rodzina - dodaje.

Kaliska Fundacja Odmrozić Serca Roberta Mroza objęła opieką rodzinę z trójką dzieci, gdzie dwójka tymczasowo wyszła z Domu Dziecka i może mieszkać z rodzicami do czasu ostatecznego orzeczenia sądu, który podejmie decyzję o trwałym powrocie dzieci na łono rodziny. Najstarsze mają 12 i 8 lat, a najmłodsze roczek. Rodzina nie ma prawie żadnych przedmiotów materialnych. Potrzebne są ubrania, koce, meble, kosmetyki, pościel, sprzęty, ogrzewanie i inne. Jest to wyjątkowo trudny czas przez panujące silne mrozy. Dzieci chcą się uczyć i brać udział w zdalnych lekcjach. Czas pandemii również działa na ich niekorzyść. Pomóżmy rodzinie przetrwać i zapewnijmy godne warunki dzieciom. Jeżeli macie rzeczy, które moglibyście przekazać rodzinie z Liskowa zgłoście się do Fundacji pod nr tel. 600 668 117.

Uruchomiona została również zbiorka pieniędzy dla rodziny. Liczy się każda cegiełka. Środki można wpłacać na konto Fundacji Odmrozić Serca - Nr. konta PKO Bank Polski 87 1020 2212 0000 5202 0431 8457

Prezes Fundacji Robert Mróz, przekazał 12-latkowi laptopa, który umożliwi mu zdalną naukę. Do akcji pomagania włączyli się również znani prowadzący programu Usterka - Adam i Łukasz Miliczowie którzy odwiedzili dom rodziny i omówili co trzeba w nim zrobić.

Fundacja Odmrozić Serca założona przez Roberta Mroza pomaga wychowankom Domów Dziecka w wejściu w dorosłe i odpowiedzialne życie. Robert Mróz jest byłym wychowankiem Domu Dziecka. Dziś po latach spędzonych za granicą, prowadzi swoją firmę w rodzinnym mieście – Kaliszu. Postawił sobie za cel pomaganie wychowankom Domów Dziecka we wchodzeniu w dorosłość.

Profil facebookowy Fundacji: https://www.facebook.com/OdMrozicSerca

Strona www: https://odmrozicserca.pl/

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ