Potrawy, prezenty i wspólne kolędowanie - Setki kaliszan na wspólnej Wigilii w Hali OSRiR! [zdjęcia, wideo]

2021-12-25 12:30:00 BK

To było pierwsze tego typu wydarzenie w Kaliszu i na taką skalę - blisko 300 osób zasiadło przy wspólnych stołach do kolacji wigilijnej. Wspólną wieczerzę i kolędowanie w hali OSRiR zorganizowała fundacja CHOPS.

Fundacja CHOPS
Fundacja CHOPS

24 grudnia, w Wigilię Bożego Narodzenia, w Kaliszu odbyła się pierwsza wspólna Wigilia dla osób samotnych, potrzebujących towarzystwa i bliskości w ten wyjątkowy czas. Organizatorem wydarzenia była Fundacja CHOPS wraz z Ośrodkiem Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu.

Blisko 300 kaliszan zasiadło do wspólnego stołu w wigilijny dzień, od godziny 15:30, w hali OSRiR przy ulicy Łódzkiej w Kaliszu. Na hali pojawiły się długie stoły, choinki, ozdoby świąteczne. Zapanował prawdziwy, rodzinny, świąteczny klimat.

Na hali pojawiła się scena, na której zaśpiewał chór razem ze smyczkami i orkiestrą. Odbyło się wspólne śpiewanie kolęd. Były życzenia, prezenty, wspólny posiłek oraz opłatek.

- To, że jesteśmy razem jest bardzo ważne. Możemy razem przebywać, cieszyć się sobą - mówił Roman Żarnecki, prezes Fundacji CHOPS.

Przed wspólnym posiłkiem odbyła się modlitwa i pobłogosławione zostały potrawy.

Dla każdego przygotowana była paczka żywności, w której znalazły się słodycze, konserwy, inne artykuły. Niespodzianki otrzymały również dzieci. Ciasto i wigilijne potrawy uczestnicy otrzymali również na wynos.

W przygotowaniach uczestniczyły setki osób prywatnych, firmy, instytucje, kluby sportowe, którzy dostarczyli środki finansowe, produkty na potrawy wigilijne praz na świąteczne paczki. Przygotowania wsparli m.in. młodzi piłkarze KKS Kalisz, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Kalisz - Winiary, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kaliszu, Krajowa Izba Kominiarzy, firma Colian. Łącznie w całym przedsięwzięciu - przygotowaniu stołów, krzeseł, ozdób, pomagało 50 wolontariuszy.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ