Motoryzacja

Potrącenie na ul. Podmiejskiej. 58-latek w szpitalu

2019-10-09 08:38:14 BK

Jesienna aura już o sobie dała znać. Śliska nawierzchnia i słaba widoczność utrudnia poruszanie się kierowcom. Tym bardziej trzeba być ostrożnym! we wtorkowy wieczór doszło do groźnego potrącenia na oznakowanym przejściu dla pieszych, na ul. Podmiejskiej, na wysokości Orlika.

fot. ilustracyjne BK
fot. ilustracyjne BK

Do zdarzenia doszło 8 października, po godzinie 19:00. - Kierująca oplem 65-letnia kobieta potrąciła 58-letniego mężczyznę - informuje asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Mężczyzna z obrażeniami trafił do kaliskiego szpitala. Policja wyjaśni okoliczności wypadku. Funkcjonariusze zatrzymali kierującej 65-latce prawo jazdy.

Panująca obecnie aura sprawia, że warunki na drodze robią się niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Występujące opady atmosferyczne powodują utratę przyczepności auta na jezdni i wydłużenie drogi hamowania. Kierowcy powinni pamiętać o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze. Pieszym przypominamy o odblaskach.

Szczególnie zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego w okresie jesienno – zimowym są piesi i kierujący jednośladami. Ciemne ubrania, kaptury i parasole utrudniają oraz ograniczają widoczność. Należy również pamiętać, że osoby poruszające się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, są obowiązane używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Pamiętajmy o tym, że w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ