Społeczne

Potrącenie 70-latki na przejściu dla pieszych. Kierująca straciła prawo jazdy.

2020-01-24 13:07:07 red za KMP Kalisz

Policjanci z kaliskiej drogówki zatrzymali kolejne prawo jazdy. Tym razem dokument straciła 40-letnia kaliszanka, która wjechał na oznakowane przejście i potrąciła przechodzącą przez pasy pieszą. 70-latka z obrażeniami ciała została przewieziona do kaliskiego szpitala. Okoliczności zdarzenia są szczegółowo wyjaśniane.

fot. KMP Kalisz
fot. KMP Kalisz

Do zdarzenia doszło w piątek na ulicy Częstochowskiej. - Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że przechodząca przez oznakowane przejście dla pieszych kaliszanka, została potrącona przez kierującą samochodem osobowym marki Volkswagen. 70-latka trafiła do szpitala. 40-latka kierująca volkswagenem była trzeźwa – podaje asp. Anna Jaworska-Wojnicz rzecznik KMP w Kaliszu

Na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli materiał dowodowy, który pomoże szczegółowo wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

- Konsekwencją tego rażącego i umyślnego naruszenia przepisów ruchu drogowego, które skutkowało realnym i bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia i życia innych osób, było zatrzymanie prawa jazdy 40-letniej kierującej volkswagenem – dodaje rzecznik KMP.

Policjanci apelują do kierowców, aby w rejonach przejść dla pieszych, zachowali szczególną ostrożność. Pojawienie się pieszego na pasach, nie powinno być zaskoczeniem dla osoby siedzącej za kierownicą pojazdu. Pamiętajmy również, że słoneczna pogoda i sprzyjające warunki na drogach nie zawsze gwarantują nam bezpieczną podróż. Dlatego apelujemy do kierowców o zdjęcie nogi z gazu oraz o zachowanie ostrożności i rozwagi podczas jazdy. Kilka minut dłuższej, ale bezpieczniejszej jazdy może decydować o życiu naszym i innych uczestników ruchu drogowego.

Apel o rozwagę policja kieruje także do pieszych. Pamiętajmy, że nagłe wtargnięcie na jezdnię przed nadjeżdżającym samochodem - nawet na pasach drogowych, może zakończyć się tragicznie.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ