Polityka

Poszukiwani kandydaci do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolsiego

2019-07-16 17:30:00 UMWW

Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak zaprasza reprezentantów młodego pokolenia działających w młodzieżowych radach do współpracy z Młodzieżowym Sejmikiem Województwa Wielkopolskiego. Sejmik będzie apolitycznym organem o charakterze konsultacyjnym, doradczym oraz inicjatywnym, a w swoich szeregach skupi przedstawicieli młodzieży z terenu Województwa Wielkopolskiego. Zgłoszenia kandydatów przyjmowane są do 15 października 2019 roku.

fot. UMWW
fot. UMWW

Młodzieżowy Sejmik Województwa Wielkopolskiego ma promować idee samorządności wśród ludzi młodych. Dołączyć do niego mogą osoby między 15 a 24 rokiem życia pochodzące z młodzieżowych rad działających na terenie naszego województwa, samorządów studenckich wielkopolskich uczelni wyższych oraz samorządów szkół ponadpodstawowych.

Działalność Sejmiku ma sprzyjać aktywizacji młodzieży umożliwiając jej włączenie się w życie publiczne regionu poprzez swoje pomysły i współpracę z samorządem lokalnym. Prace w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Wielkopolskiego dają możliwość współdecydowania o sprawach ważnych i szanse na współtworzenie dokumentów strategicznych.

Młodzieżowe rady z terenu naszego województwa mogą zgłaszać kandydatów do 15 października 2019 roku za pośrednictwem formularza, znajdującego się wraz z Regulaminem oraz Uchwałą na stronie BIP UMWW.

 

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ