Poszukiwane zawody i szkoła nowych możliwości

2012-12-03 08:15:00 reklama

Jaki zawód wybrać by to się opłacało? Co robić by mieć z tego satysfakcję i korzyści finansowe? W czym się realizować? To najczęstsze dylematy nie tylko młodych ludzi. Wiele osób, również w wieku poza szkolnym, często zadaje sobie te właśnie pytania. Wybierając drogę zawodową lub dokonując w niej zmian nie można kierować się modą ani podpowiedziami kolegów. Trzeba patrzeć, kogo brakuje na rynku pracy lub kogo będzie brakować. Jak wygląda rynek pracy?

Obecnie największe możliwości rozwoju na rynku pracy i najlepsze perspektywy zarobkowe oferują branże: medyczne, opiekuńczo – wychowawcze, technologie. Zmiany demograficzne, polegające na starzeniu się społeczeństwa są tak głębokie, że nie da się ich uniknąć więc trzeba się na nie odpowiednio przygotować. Ponad 36 proc. ofert pracy zgromadzonych przez infoPraca.pl w dziale medycyna i opieka zdrowotna, to ogłoszenia zamieszczane przez pracodawców zagranicznych. Najczęściej pracowników z Polski szukają ogłoszeniodawcy z Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii. Większość z nich oferuje pracę w prywatnych domach opieki dla osób starszych. . Za kilka, kilkanaście lat, w związku z wydłużeniem życia i starzeniem się społeczeństwa okaże się, jak bardzo poszukiwani są opiekunowie medyczni, opiekunowie osób starszych, opiekunowie w domu pomocy społecznej, asystenci osób niepełnosprawnych, rehabilitanci.
Dużym zapotrzebowaniem na rynku pracy jest wykwalifikowany medyczny personel nielekarski w gabinecie stomatologicznym: higienistka stomatologiczna i asystentka stomatologiczna W Polsce zawód ten jest stosunkowo młody, ale dynamicznie bardzo się rozwija. Prywatne przychodnie medyczne, chcąc zapewnić pacjentom najwyższą jakość usług w swoich gabinetach zatrudniają wykwalifikowaną kadrę pracowniczą.
Zmiana stylu życia bogatszego społeczeństwa wpłynie również na popyt na usługi dietetyków, technologów żywności, pracowników gastronomii, hoteli i biur podróży, doradców inwestycyjnych, masażystów i trenerów fitness, pomocy domowych, zwodów związanych z organizowaniem czasu wolnego.
Pracę znajdą sprzedawcy i handlowcy. Jak mówią doradcy zawodowi firmy potrzebują pracowników, którzy pomogą im zwiększać dochody. Wśród zawodów przyszłości wskazuje specjalistów sieciowych, teleinformatyków, mechatroników, zawody internetowe (webmaster, traffic manager), związane z wyszukiwaniem i przetwarzaniem informacji. Wbrew pozorom wciąż brakuje informatyków i grafików komputerowych.
Te i inne zawody zawiera w swej ofercie Szkoła Policealna PLUS EDUKACJA. Szkoła ogłasza nabór na semestr letni, który rozpocznie się od lutego 2013r. Już można dokonywać zapisów na wybrane przez siebie kierunki. A Ci, którzy nie mają średniego wykształcenia, mogą je uzupełnić w Liceum Ogólnokształcącym dla dorosłych.
Bogata oferta skierowana jest nie tylko do tych, którzy chcą ukończyć szkołę i zdobyć jeden z w/w zawodów na poziomie technika. PLUS EDUKACJA przygotowała szereg kursów specjalistycznych z zagadnień cieszącym się największym zapotrzebowanie rynku. W tej chwili można się zapisać na kurs EXEL w PRACY, KADRY i PŁACE, KSIĘGOWOŚĆ, ASYSTENTKA/SEKRETARKA. Kursy prowadzone są na profesjonalnym oprogramowaniu, w nowoczesnej pracowni, a zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę szkoleniowców będących praktykami.
A dla tych którzy mają w sobie duszę artysty mamy coś specjalnego. Jest to nowość na lokalnym rynku. Kurs DECOUPAGE! Poznacie techniki, dzięki którym własnoręcznie stworzycie prezenty na święta czy ozdobicie swój dom oryginalnymi bibelotami. Termin kursu: 15 i 16 grudnia.
Więcej szczegółów odnośnie zawodów, zapisów do szkół i harmonogramy kursów, które odbędą się już w styczniu pod nr tel. 62/ 590 32 46 oraz w sekretariacie PLUS EDUKACJA na ul. Mariańskiej 3 w Kaliszu.
Biuro Szkoły i Rekrutacji
Kalisz, ul. Mariańska 3
tel. 62 590 32 46, 590 32 47
fax 62 590 32 48
email: kalisz@plusedukacja.pl
www.plusedukacja.pl

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować