Posprzątali park w Opatówku, teraz czas na Szałe

2019-03-26 09:14:00 red za UM Gminy Opatówek

IV edycja akcji “Dajmy przykład – posprzątajmy Naszą Gminę” za nami! W sobotę, 23 marca grupa ochotników zebrała się by wspólnie, pod patronatem Burmistrza Gminy Opatówek i Związku Komunalnego “Czyste Miasto, Czysta Gmina”, zaangażować się w akcję sprzątania i zadbać o środowisko.

fot. UM Gminy Opatówek
fot. UM Gminy Opatówek

Przy pięknej słonecznej, pogodzie członkowie Towarzystwa Przyjaciół Opatówka oraz wolontariusze wraz z sołtys Opatówka oczyścili las wokół oczyszczalni ścieków oraz park w Opatówku. Na zakończenie akcji członkowie TPO posadzili w parku dwa symboliczne drzewa.

IV już edycja akcji została zorganizowana w ramach edukacji ekologicznej mieszkańców gminy. Zarówno dzieci, jak i starsi uczestnicy sami zaproponowali by takie akcje powtarzać cyklicznie. Już teraz planowane są następne edycje, które zostaną przeprowadzone w poszczególnych sołectwach.

Najbliższa akcja już 13 kwietnia! Gmina Opatówek wspólnie z Kołem Polskiego Związku Wędkarskiego Kalisz-Miasto oraz kaliskim samorządem organizuje akcję sprzątania terenu przy zalewie w Szałem pn. “Szałe? W porządku!”.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ