Polityka

Posłowie z naszego regionu komentują zbliżające się debaty w Końskich i Lesznie

2020-07-06 16:00:00 red

W Polsce trwa debata o debacie… Sztaby kandydatów na prezydenta RP nie potrafią się dogadać co do organizacji jednej debaty obu kandydatów. Rafał Trzaskowski w Lesznie zaprasza do „Areny prezydenckiej”, natomiast Andrzej Duda obstaje przy organizowanej przez TVP debacie w Końskich. Do tej sytuacji odnieśli się kaliscy parlamentarzyści.

źródła zdjęć: profile facebookowe kandydatów
źródła zdjęć: profile facebookowe kandydatów

Konflikt o debatę trwa w najlepsze...

Poseł Koalicji Obywatelskiej Mariusz Witczak twierdzi, że Andrzej Duda boi się wziąć udział w otwartej debacie organizowanej przez kilka redakcji ogólnopolskich - Absolutnie w kategoriach intencjonalnych Andrzej Duda unika debaty. Boi się jej. Uważa, że może ją przegrać i słusznie, bo na pewno by ją przegrał – mówi poseł Mariusz Witczak z PO – Z naszej strony jest bardzo szczera intencja, chcemy debatować. Byliśmy otwarci na kilka rozwiązań, a prezydent Duda trzyma się tylko tej „ustawki” jak dziecko rękawa matki – trzyma się telewizji publicznej. Tam się czuje świetnie, tam mógłby przyjść w piżamie i bamboszach ponieważ zna wszystkie pytania 4 dni wcześniej, albo nawet sam je układa, a tylko jeszcze doszlifowuje własne odpowiedzi na własne pytania. Niedopuszczalne jest to, że urzędujący prezydent ucieka od debaty, bo jej się boi – dodaje.

Natomiast poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Dziedziczak twierdzi, że Rafał Trzaskowski uciekł do Leszna - W Końskich organizowana jest bezprecedensowa debata. Debata, w której każdy obywatel ma możliwość zadania pytania. Cieszymy się, że Pan prezydent znany z chęci debatowania, był jedynym prezydentem po 90 roku, który brał udział w debacie w pierwszej turze, staje oko w oko z rodakami – z ich pytaniami, często bardzo trudnymi i wymagającymi – mówi poseł Jan Dziedziczak – Rafał Trzaskowski ucieka przed debatą. Cieszę się, że prezydent Warszawy, wiceprzewodniczący PO wybiera Leszno, które jest miastem uciekinierów. Leszno przyjmie każdego uciekiniera, także uciekiniera z debaty na której mogą zadawać pytania wszyscy Polacy – dodaje.

Wydaje się, że na braku debaty ucierpią najbardziej wszyscy wyborcy, którzy nie będą mieli okazji konfrontacji obu kandydatów na konkretne, merytoryczne argumenty.

Arena prezydencka w Lesznie o godz. 20.30.

Debata w TVP z Końskich o godz. 21.00.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ