Polityka

Posłanka Karolina Pawliczak wiceszefową wielkopolskiej Lewicy

2021-11-30 17:30:00 red

Kaliska posłanka Karolina Pawliczak została wybrana wiceprzewodniczącą wojewódzkich struktur Nowej Lewicy. Szefami partii w Wielkopolsce zostali Katarzyna Ueberhan i Wiesław Szczepański.

fot. Biuro Poselskie Karoliny Pawliczak
fot. Biuro Poselskie Karoliny Pawliczak

Wybory do Rady Wojewódzkiej i Rady Krajowej Nowej Lewicy zorganizowano w minioną niedzielę, podczas wielkopolskiego kongresu partii, który odbył się w poznańskim centrum Concordia Design. Nowych szefów w województwie wybierali delegaci partii z dwóch frakcji SLD oraz Wiosny. Tym razem na czele wielkopolskich struktur stanie dwójka współprzewodniczących: Katarzyna Ueberhan i Wiesław Szczepański.

Na wiceprzewodniczącą Rady Wojewódzkiej i członkinię Rady Krajowej Nowej Lewicy z Kalisza wybrana została posłanka Karolina Pawliczak.

W Radzie Krajowej znalazła się również Anna Szymczak. Natomiast wśród członków Rady Wojewódzkiej z kaliskich struktur Lewicy znaleźli się: Aneta Joachimkowska, Anna Szymczak, Agnieszka Golanowska, Agata Drużbiak, Tomasz Grudnicki, Miłosz Kopica i Kamil Janiak.

- Bardzo się cieszę, że Kalisz ma tak silną reprezentację w radzie wojewódzkiej i krajowej - mówi posłanka Karolina Pawliczak. - To znakomite potwierdzenie siły i znaczenia naszej kaliskiej organizacji. Nowa Lewica rośnie w siłę nie tylko w Kaliszu, ale i w całym kraju, by być gotowym na najbliższe wybory, zarówno samorządowe, jak i parlamentarne – dodaje.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować