Społeczne

Posłanka Karolina Pawliczak: „To szokujące, że wiceprezydent Mateusz Podsadny, nadzorujący bezpośrednio DPS nie ma pojęcia co się w nim dzieje...”

2020-06-03 13:18:18 red

Karolina Pawliczak, była wiceprezydent Kalisza odpowiedzialna za sprawy społeczne obecnie posłanka Lewicy w specjalnym oświadczeniu odniosła się do porannej manifestacji pracowników kaliskiego DPS-u. Za szokujące uważa, że wiceprezydent Mateusz Podsadny - ...nie ma pojęcia co się w nim dzieje, a o poważnym problemie - jak sam przyznaje - dowiedział się z mediów społecznościowych – mówi posłanka Pawliczak.

zdjęcie ilustracyjne/źródło: karolinapawliczak.pl
zdjęcie ilustracyjne/źródło: karolinapawliczak.pl

Oświadczenie posłanki Karoliny Pawliczak, w sprawie sytuacji kaliskiego Domu Pomocy Społecznej

 

Do napiętej i trudnej sytuacji w kaliskim Domu Pomocy Społecznej doprowadził przede wszystkim brak nadzoru nad placówką. To szokujące, że wiceprezydent Mateusz Podsadny, nadzorujący bezpośrednio DPS nie ma pojęcia co się w nim dzieje, a o poważnym problemie - jak sam przyznaje - dowiedział się z mediów społecznościowych. To kolejny przykład rażącej niekompetencji, zaniedbań w stosunku do tej jednostki i po raz kolejny bardzo spóźnionej reakcji. Wymówki, że dotąd nie było rozmowy z dyrektorką jednostki i jak rozumiem z personelem i mieszkańcami DPS są dla mnie niezrozumiałe. To poważny błąd świadczący o braku kompetencji i w efekcie odpowiedzialności za całą sytuację. Wystosowałam dziś do Prezydenta Krystiana Kinastowskiego interwencję poselską o natychmiastowe zajęcie się tym tematem, konkretne decyzje, rozwiązanie sprawy dla dobra wszystkich mieszkańców oraz wyciągnięcie stosownych wniosków i konsekwencji.

 

Z wyrazami szacunku

 

Karolina Pawliczak

Posłanka na Sejm RP

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ